Boca zdobyła Copa de Oro, lament Veróna

Trzyzespołowy miniturniej w Mar del Plata pod szyldem Torneos de Verano nazywany Copa de Oro trafił do gabloty Boca Juniors. W ostatnim spotkaniu tego tercetu San Lorenzo de Almagro wygrał zaledwie 1:0 z Estudiantes La Plata, ale okazał się gorszy od „Bosteros” bilansem bramkowym.

Bezpośredni mecz Boca z San Lorenzo zakończył się remisem 2:2. Rozstrzygnąć o tytule miało zatem, kto mocniej dokopie laplateńczykom. Boca tydzień temu odniosła nad nimi tryumf 2:0, a minionej nocy będący minimalistami „Cuervos” zaliczyli skromne 1:0.

Klub papieża Franciszka to prawdziwi mistrzowie w odnoszeniu jednobramkowych zwycięstw. Teraz szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili już w 10 minucie, gdy młody Ezequiel Ávila uderzeniem zza pola karnego po rykoszecie od obrońcy rywali Jonathana Schunke zaskoczył Mariano Andújara.

Więcej goli nie padło, a San Lorenzo bez trudów dowiozło prowadzenie do ostatniego gwizdka mimo, iż ostatni przeszło kwadrans walczyli osłabieni. Snajper Nicolás Blandi pod w 71 minucie zarobił czerwoną kartkę za chamskie uderzeniem łokciem swego imiennika Talbone.

U samego epilogu „El Ciclón” mógł jeszcze zrównać się bilansem bramkowym z Boca, co zmusiłoby obie drużyny do podzielenia się towarzyskim pucharem. Jednakże rezerwowy weteran Gonzalo Bergessio nie zdołał pokonać Andújara w ciekawej akcji na uboczu pola karnego. Dodajmy, iż piątkowej nocy San Lorenzo pierwszy raz wystąpił w swoich nowych domowych koszulkach.

Do 32 minuty w barwach „Estu” grał wznawiający karierę 41-letni gwiazdor Juan Sebastián Verón. Niestety po półgodzinie zawodów kontuzjowany opuścił boisko. Summa summarum „La Bruja” ma już swoje lata i nie można nastawiać się na jego regularne występy podczas nadchodzącego półrocza.

San Lorenzo de Almagro vs Estudiantes La Plata 1:0 (1:0)

Gol – Ezequiel Ávila (10′)

Składy:

San Lorenzo de Almagro: Sebastián Torrico [od 58′ (C)] – Paulo Díaz, Marcos Angeleri, Matías Caruzzo, Lautaro Montoya (75′, Gonzalo Bergessio) – Franco Mussis, Néstor Ortigoza (C) (58′, Gabriel Rojas) – Ezequiel Cerutti, Bautista Merlini, Ezequiel Ávila (70′, Leandro Romagnoli) – Nicolás Blandi

Trener: Diego Aguirre

Estudiantes La Plata: Mariano Andújar – Matías Aguirregaray, Jonathan Schunke, Leandro Desábato [od 32′ (C)], Sebastián Dubarbier – Juan Sebastián Verón (C) (32′, Israel Damonte), Rodrigo Braña – Facundo Sánchez, Facundo Quintana (46′, Iván Gómez), Matías Ahumada (68′, Nicolás Talpone) – Ignacio Bailone (46′, Javier Toledo)

Trener: Nelson Vivas

Sędziował: Fernando Espinoza

Klasyfikacja końcowa miniturnieju Copa de Oro:

1. Boca Juniors – 4 punkty, gole 4:2
  2. San Lorenzo de Almagro – 4 punkty, gole 3:2
  3. Estudiantes La Plata – 0 punktów, gole 0:3

Dzisiejszej nocy stadion José María Minella ugości Superclásico de Verano między Boca Juniors, a River Plate. Najpewniej będzie to jedyne El Superclásico tego lata (w Argentynie trwa lato). W następny weekend, gdzie są wolne terminy ze względu odroczenia wznowienia ligi Boca leci na małe tournée do Ameryki Północnej, a River rozegra mecz o Superpuchar Argentyny przeciwko Lanús.