Talleres zdobył Copa Desafío

Nocą z niedzieli na poniedziałek przeprowadzono kolejne spotkanie Torneos de Verano 2017 w miejscowości Mar del Plata. Tym razem starły się dwie drużyny daleko spoza Buenos Aires. Pierwszy raz w tegorocznym cyklu o zdobyciu nieoficjalnego pucharu zadecydowały rzuty karne. Talleres de Córdoba zremisował 1:1 z Rosario Central, a następnie zwyciężył 4:3 konkurs jedenastek.

Jedyny beniaminek w bieżącym sezonie Primera División de Argentina objął prowadzenie już w 3 minucie za sprawą Victorio Ramisa, który niskim uderzeniem zza dwudziestego metra przypieczętował szybki cios Talleres.

Kilka minut później eks-atakujący Boca Juniors, Sebastián Palacios nie trafił na pustą bramkę z bliskiej odległości. Tej nocy snajpera z Tucumán prześladował niefart, bowiem zaliczył także niecelny lob nad bramkarzem Diego Rodríguezem podczas akcji sam na sam, a u epilogu pierwszej odsłony został ostro sfaulowany przez Hernána Menosse, przez co musiał opuścić murawę w przerwie zawodów.

Tuż przed kwadransem wieczny przegrany finałów Pucharu Argentyny odrobił deficyt bramkowy. W 44 minucie kolumbijski napastnik Teó Gutiérrez wyrównał stan rywalizacji. Otrzymawszy asystę od Gustavo Colmana został przegapiony przez obrońców i celnie huknął pod poprzeczkę z ubocza szesnastki.

Więcej goli nie padło, zatem o zdobyciu Copa Desafío zadecydowała seria rzutów karnych. Tam górą okazali się piłkarze z Córdoby zwyciężając 4:3. Debiut urugwajskiego trenera Paolo Montero w roli szkoleniowca Central nie udał się.

Rosario Central vs Talleres 1:1 (1:1), rzuty karne – 3:4

Gole – 0:1 Victorio Ramis (3′), 1:1 Teó Gutiérrez (44′)

Składy:

Rosario Central: Diego Rodríguez – Víctor Salazar, Renzo Alfani, Hernán Menosse, Cristian Villagra (56′, Washington Camacho) – Mauricio Martínez – Paulo Ferrari (C), Gustavo Colman, José Luis Fernández – Fabián Bordagaray (79′, Leonel Rivas), Teó Gutiérrez (64′, Maximiliano Lovera)

Trener: Paolo Montero

Talleres: Guido Herrera – Leonardo Godoy, Javier Gandolfi (C), Juan Cruz Komar, Ian Escobar – Leonardo Gil, Pablo Guiñazú, Emmanuel Reynoso (84′, Fernando Godoy) – Sebastián Palacios (46′, Eial Strahman), Victorio Ramis (71′, Aldo Araujo), Nahuel Bustos (55′, Juan Ramírez)

Trener: Frank Kudelka

Sędziował: Facundo Tello

Na poniższym filmiku cała seria rzutów karnych:

Warto odnotować, iż na trybunach podczas tego starcia pojawił się Guillermo Barros Schelotto. Czyżby trener Boca Juniors szukał wzmocnień do swojego zespołu wśród uczestników meczu Rosario Central vs Talleres? Wiemy oficjalnie, iż „Xeneizes” od dłuższego czasu interesują się rozgrywającym Walterem Montoyą z Central, ale ten nie uczestniczył we wczorajszej batalii towarzyskiej, zatem musiało chodzić o obserwację kogoś innego.

Następny mecz cyklu towarzyskich miniturniejów odbędzie się dzisiejszej nocy w mieście Salta. Będą to derby Avellanedy między Independiente, a Racingiem Club. Ci pierwsi w ramach czempionatu Triangular de Verano swoimi rezerwami rozegrali już jeden mecz, gdzie bezbramkowo zremisowali z Atlético de Tucumán.

Na stadionie José María Minella w Mar del Plata kolejne spotkanie nocą z wtorku na środę. Również wielki klasyk podczas kontynuacji Copa de Oro, gdzie Boca Juniors opromieniona inauguracyjnym zwycięstwem 2:0 nad Estudiantes La Plata sprawdzi umiejętności San Lorenzo de Almagro.