Pretemporadę zaczęli Estudiantes

Wczoraj rozpoczęła się bardziej oficjalna część przygotowań do drugiej części sezonu ligowego wśród klubów argentyńskich. Estudiantes La Plata na turnieju towarzyskim Florida Cup w Stanach Zjednoczonych zremisowali 1:1 z niemieckim Bayerem Leverkusen, a następnie przegrali po rzutach karnych 2:4.

Mecz odbył się na Al Lang Stadium we florydzkim mieście Saint Petersburg (nazwa analogiczna, jak tego rosyjskiego miasta – tylko w wersji anglojęzycznej). Obie drużyny awizowały do gry mieszankę swego pierwszego zespołu z młodzieżówką. Jednak wracający do futbolu legendarny Juan Sebastián Verón przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

„Estu” objęli prowadzenie w 33 minucie za sprawą młodego skrzydłowego Elíasa Umeresa. Trafił on bezpośrednim strzałem w centrum pola karnego otrzymawszy dogranie wślizgiem od Carlosa Auzquiego. W 42 minucie rywal mógł wyrównać, lecz doświadczony goalkeeper Mariano Andújar obronił rzut karny „Chicharito” Hernándeza.

Niestety, tuż przed przerwą czerwoną kartkę zarobił weteran argentyńskiej ekipy – Rodrigo Braña. Po 70 minutach rywalizacji niemieccy zawodnicy mający przewagę liczebną wyrównali dzięki trafieniu rezerwowego Sama Schrecka, który wykorzystał okazję sam na sam z Danielem Sappą po nieudanej próbie wybicia futbolówki przez obronę Estudiantes.

Wynik remisowy nie uległ zmianie. Natomiast seria jedenastek należała do Leverkusen, którzy zwyciężyli w niej 4:2. W efekcie takiego rozstrzygnięcia Niemcy zapisali dwa punkty do swojej turniejowej puli, a „Los Pincharratas” jeden punkt.

Estudiantes La Plata vs Bayer Leverkusen 1:1 (1:0), rzuty karne – 2:4

Gole – 1:0 Elías Umeres (33′), 1:1 Sam Schreck (70′)

Skład Estudiantes de La Plata: Mariano Andújar (46′, Daniel Sappa) – Facundo Sánchez [46′, Emiliano Ozuna (80′, Leonardo Areal)], Leandro González Pirez, Leandro Desábato (60′, Jeisson Vargas), Sebastián Dubarbier (46′, Lucas Diarte) – Carlos Auzqui (60′, Julián Marchionni), Rodrigo Braña, Israel Damonte (60′, Juan Cascini), Elías Umeres (46′, Matías Aguirregaray) – Ignacio Bailone (46′, Iván Gómez), Lucas Viatri (60′, Javier Toledo)

Trener: Nelson Vivas

Sędziował: Vincent Apple-Chiarella (USA)

Drugie i ostatnie spotkanie we Florida Cup ekipa Estudiantes rozegra dnia 15 stycznia przeciwko brazylijskiej Bahii. Tego samego dnia udział w turnieju rozpocznie inna argentyńska drużyna – River Plate, jaka zmierzy się z kolumbijskimi Millonarios.