Finał Copa Argentina w Córdobie

Znamy już termin i miejsce tegorocznego finału Pucharu Argentyny, w którym zmierzą się River Plate i Rosario Central. Drugi rok z rzędu areną decydującego starcia tych rozgrywek będzie Estadio Mario Kempes w Córdobie. Odbędzie się on dnia 15 grudnia, czyli w czwartek przyszłego tygodnia. Początek konfrontacji o godzinie 21:10 czasu lokalnego, czyli noc z czwartku na piątek o godzinie 1:10 czasu środkowoeuropejskiego.

Rok temu dnia 2. listopada na tymże stadionie odbył się finał Copa Argentina między Rosario Central, a Boca Juniors zwyciężony przez tych drugich wynikiem 2:0 po bardzo kontrowersyjnym arbitrażu Diego Ceballosa. Za wypaczenie rezultatu na korzyść „Xeneizes” ten sędzia utracił status arbitra międzynarodowego i do dziś jest zawieszony w rozgrywkach Primera División de Argentina (może sędziować mecze co najwyżej w drugiej lidze).

Przypomnijmy, iż zdobywca Copa Argentina zakwalifikuje się do rundy eliminacyjnej przyszłorocznej edycji Copa Libertadores. W tym przypadku zwycięzca dosłownie weźmie wszystko, albowiem pokonany nie weźmie udziału w żadnych międzynarodowych rozgrywek przez cały 2017 rok (chyba, że wykombinuje jakiś przekręt za biurkiem – w Ameryce Południowej nigdy nie wiadomo).

Jeśli polegną Central, będzie to ich trzeci konsekutywny przegrany finał Pucharu Argentyny. Kto by nie wygrał tego finału, będzie to jego pierwszy tryumf w ów turnieju. To siódma edycja CA i jednocześnie szósta, jaka zostanie dokończona (edycji w 1970 roku nie dokończono, a później rozgrywki zostały zawieszone na aż 41 lat).

Comments are closed.