Brasileirão zamierza pomóc Chapecoense

Czołowe brazylijskie kluby nie zostawiły Chapecoense na pastwę losu po ich nieszczęściu w trakcie lotu do Medellín. Zamierzają pomóc dalej funkcjonować zespołowi ze stanu Santa Catarina, którego istnienie stanęło pod znakiem zapytania w wyniku tragedii.

Świeżo upieczony mistrz kraju kawy, Palmeiras oraz inni potentaci Campeonato Brasileiro oferują bezpłatne wypożyczenia swoich rezerwowych piłkarzy do Chapecoense (łącznie z pokryciem wynagrodzenia graczy), aby można było stworzyć nową drużynę „Verdão de Oeste”. Minionej nocy w katastrofie lotniczej drużyna z Chapecó straciła niemal całą swoją kadrę piłkarzy oraz sztab szkoleniowy i medyczny. Do analogicznej pomocy ekipie z Arena Condá zobowiązała się również portugalska Benfica.

Dodatkowo przedstawiciele najwyższej klasy rozgrywkowej Brazylii wysłali wspólną petycję do CBF (Brazylijskiej Konfederacji Piłkarskiej) z prośbą o umożliwienie Chapecoense swobodnej gry na szczeblu Serie A przez najbliższe trzy sezony tj. zespół ten nie będzie podlegał degradacji w tym czasie. Jeśli zajmie miejsce w strefie spadkowej na koniec sezonu, wówczas do Serie B wyleciałaby piąta od końca drużyna tabeli.

Comments are closed.