Heroiczny pościg Arsenalu

Zakończyła się czwarta kolejka Primera División de Argentina. Poniedziałkowej nocy stoczono dwa ostatnie jej pojedynki. W obu padły remisy, chociaż jeden z nich okazał się wyjątkowym dreszczowcem. Zerknijmy też do ligowej tabeli:

Arsenal de Sarandí vs Gimnasia La Plata 2:2 (0:2)

Gole – 0:1 i 0:2 Nicolás Ibáñez (12′, 25′), 1:2 Joaquín Boghossian (78′), 2:2 Gonzalo Giménez (90+1′)

Wiekopomne emocje w dzielnicy Sarandí. Lokalny Arsenal chociaż do przerwy przegrywał 0:2 z walczącą o czołowe lokaty Gimnasią, to w końcówce zdołał odrobić stratę i wymęczyć remis mimo osłabienia!

Laplateńska delegacja objęła dwubramkowe prowadzenie bardzo szybko. W pierwszych 25 minutach rywalizacji nowy gwiazdor ich ataku – Nicolás Ibáñez zdobył dwa gole głową po dośrodkowaniach Lucasa Lichta ze stałych fragmentów gry.

W 70 minucie trzeciego gola mógł władować inny napastnik GELP – Pablo Vegetti, ale ledwie zaliczył poprzeczkę uderzeniem zza 16-tki. I kto by przypuścił, że ta zmarnowała okazja zemści się na gościach?

„El Viaducto” nawiązali cień rywalizacji, gdy w 78 minucie wprowadzony chwilę wcześniej urugwajski napastnik Joaquín Boghossian celną główką przecinając centrę z wolnego Franco Fragapane zmniejszył deficyt bramkowy. Walka trwała do samego końca, a miejscowych nie złamała konieczność walki z jednym zawodnikiem mniej, po tym jak czerwoną kartkę w 85 minucie zarobił ich prawy obrońca Luciano Vella.

Tuż przed końcowym gwizdkiem Gonzalo Giménez uratował remis Arsenalowi pokonując Alexisa Martina uderzeniem pod poprzeczkę ze skraju pola karnego. Trzeba przyznać, że czekający na swoje pierwsze zwycięstwo gospodarze zanotowali fantastyczną pogoń i zasłużenie wydarli jedno oczko dla siebie.

Gimnasia wyraźnie popada w zadyszkę i jest coraz bliżej wylotu poza czołową dziesiątkę (miejsca premiowane międzynarodowymi Copami). A za tydzień „Los Lobos” czekają derby La Platy przeciwko mającym komplet wygranych Estudiantes. Tyle dobrze, że rozegrają je przed własnymi trybunami…

*****************************************************************************

San Martín de San Juan vs Colón 0:0

Bezbramkowy remis w San Juan między dwiema ekipami, które awans do Primera División wywalczyły pod koniec 2014 roku. Gospodarze nacierali zwłaszcza pod koniec spotkania, lecz wówczas dogodne okazje zmarnowali Sebastián Navarro i Diego Chaves.

Colón aktualnie zajmuje siódmą lokatę. „Los Saballeros” są punkt przed Boca oraz tylko bilansem bramkowym ustępuję czwartemu River Plate, które zajmuje ostatnie miejsce honorowane biletami do Copa Libertadores 2018. San Martín zanotował trzeci remis i ciągle oczekuje premierowej wygranej.

Klasyfikacja strzelców:

4 gole – Ignacio Scocco (Newell’s Old Boys) oraz Marcos Acuña (Racing Club)

3 gole – Darío Benedetto (Boca Juniors), Nicolás Blandi (San Lorenzo de Almagro), Carlos Auzqui (Estudiantes La Plata), Sebastián Driussi (River Plate), Cristian Menéndez (Atlético de Tucumán) oraz Nicolás Ibáñez (Gimnasia La Plata)

2 gole – Guillermo Acosta (Atlético de Tucumán), Ignacio Bailone (Estudiantes La Plata), Lucas Alario (River Plate), Emiliano Rigoni (Independiente), Ismael Blanco (Colón), Ezequiel Montagna (San Martín de San Juan), Franco Niell (Gimnasia La Plata), Santiago Silva (Banfield), Mariano Pavone (Vélez Sarsfield), Carlos Luna (Tigre), Mauro Formica (Newell’s Old Boys), Claudio Bieler (Belgrano) oraz Andrés Ríos (Defensa y Justicia).