Meksykańskie superpuchary

MXlpng_sxhhphqDzisiejszej nocy rozegrano dwa meksykańskie superpuchary, Campeón de Campeones i Supercopa MX. Triumfatorami okazali się odpowiednio Tigres UANL i Chivas Guadalajara. Oba mecze rozegrano na stadionie StubHub Center w Los Angeles.

Campeón de Campeones to spotkanie rozgrywane pomiędzy triumfatorem sezonu Apertura i Clausura. Zwycięzcą tej pierwszej był Tigres UANL, a drugiej CF Pachuca. W konfrontacji tych obu drużyn lepsi okazali się Tigres, którzy wygrali 1:0 po golu Argentyńczyka Ismaela Sosy w 24. minucie.

Supercopa MX to mecz rozgrywany pomiędzy triumfatorami pucharu Meksyku (Copa MX) z jesiennego sezonu Apertura i wiosennego Clausura. Tym razem zmierzyli się ze sobą Chivas Guadalajara i Veracruz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tych pierwszych 2:0, a na listę strzelców wpisali się Orbelin Pineda w 45. minucie i Omar Bravo w 90+4. minucie. Zwycięzca, oprócz otrzymania trofeum, zakwalifikował się również do rozgrywek Copa Libertadores jako jeden z trzech meksykańskich klubów, rozpoczynając je od rundy wstępnej.

Comments are closed.