3-ligowiec eliminuje Atlético Tucumán

Trzecioligowy Defensores de Belgrano pokonał 1:0 Atlético Tucumán w spotkaniu 1/32 finału Copa Argentina, które rozegrano w niedzielny wieczór na stadionie im. Padre Ernesto Martearena w Salta.

Zwycięską bramkę dla Defensores de Belgrano strzelił w 37. minucie obrońca pierwszoligowca Franco Sbuttoni, który skierował piłkę do swojej bramki. Choć przez całe spotkanie widoczna była przewaga drużyny z Tucumán, to nie udało się jej odwrócić losów spotkania. W 79 minucie gracze Atlético reklamowali zagranie ręką w polu karnym obrońcy Defensores de Belgrano, lecz arbiter Andrés Merlos nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Dla Defensores de Belgrano jest to największy sukces w historii Copa Argentina. Do tej pory najdalej doszli w sezonie 2011/2012 kiedy to w 1/32 przegrali 0:1 z River Plate. W 1/32 finału trzecioligowiec z Buenos Aires zmierzy się z Arsenalem de Sarandí.

Pełna drabinka i dotychczasowe wyniki Copa Argentina 2016 – tutaj.