Piłkarze ligi argentyńskiej na Copa América, cz.3

Podsumowanie występów piłkarzy zrzeszonych w klubach argentyńskich od szóstego w fazie pucharowej Copa América Centenario. O ile zmagania grupowe ta parszywa czternastka miała całkiem udane, tyle w decydujących bojach najwidoczniej

ĆWIERĆFINAŁY:

Dzień trzynasty:

• Jaime Ayoví (Ekwador, Godoy Cruz) – wszedł w 82 minucie spotkania USA vs Ekwador (2:1). Nie pomógł Ekwadorczykom odrobić bramkowej straty.

Dzień czternasty:

• Frank Fabra (Kolumbia, Boca Juniors) – wszedł w 90 minucie spotkania Peru vs Kolumbia (0:0, rzuty karne 2:4) za kontuzjowanego Farida Díaza. Grał zbyt krótko, ażeby coś wskórać. Nie podszedł również do jedenastki w trakcie serii rzutów karnych.
  • Roger Martínez (Kolumbia, Racing Club) – cały mecz Peru vs Kolumbia (0:0, rzuty karne 2:4) na ławce rezerwowych.

Dzień piętnasty:

• Gabriel Mercado (Argentyna, River Plate) – rozegrał całe 90 minut spotkania Argentyna vs Wenezuela (4:1). Spisał się przyzwoicie jako prawy defensor.
  • Jonathan Maidana (Argentyna, River Plate) – cały mecz Argentyna vs Wenezuela (4:1) na ławce rezerwowych.
  • Víctor Cuesta (Argentyna, Independiente) – cały mecz Argentyna vs Wenezuela (4:1) na ławce rezerwowych.
  • Mariano Andújar (Argentyna, Estudiantes La Plata) – cały mecz Argentyna vs Wenezuela (4:1) na ławce rezerwowych.

PÓŁFINAŁY:

Dzień szesnasty:

• Gabriel Mercado (Argentyna, River Plate) – rozegrał całe 90 minut spotkania USA vs Argentyna (0:4). Kolejny pomyślny występ, ale nie przyłożył większej wagi do argentyńskiej kanonady.
  • Jonathan Maidana (Argentyna, River Plate) – cały mecz USA vs Argentyna (0:4) na ławce rezerwowych.
  • Víctor Cuesta (Argentyna, Independiente) – wszedł w 84 minucie spotkania USA vs Argentyna (0:4) celem wprowadzenia stabilizacji na tyłach Argentyńczyków w końcówce spotkania.
  • Mariano Andújar (Argentyna, Estudiantes La Plata) – cały mecz USA vs Argentyna (0:4) na ławce rezerwowych.

Dzień siedemnasty:

• Frank Fabra (Kolumbia, Boca Juniors) – rozegrał 73 minuty spotkania Kolumbia vs Chile (0:2). Niestety, spisał się kiepsko i zawinił przy pierwszym golu dla rywali. Grał tak fatalnie, że został zmieniony po 73 minutach mimo nie posiadania przy kontuzji Farida Díaza.
  • Roger Martínez (Kolumbia, Racing Club) – rozegrał całe 90 minut spotkania Kolumbia vs Chile (0:2). Również wypadł katastrofalnie, nie potrafił odnaleźć się na szpicy ataku. Zmarnował jedną dogodną okazję do trafienia.

MECZ O TRZECIE MIEJSCE:

Dzień osiemnasty:

• Frank Fabra (Kolumbia, Boca Juniors) – rozegrał całe 90 minut spotkania USA vs Kolumbia (0:1). Tym razem wypadł dużo lepiej, przynajmniej był solidny w defensywie.
  • Roger Martínez (Kolumbia, Racing Club) – wszedł w 79 minucie spotkania USA vs Kolumbia (0:1). Grał zbyt krótko i za mało intensywnie, ażeby wpłynąć na rezultat konfrontacji o brązowe medale.

FINAŁ:

• Gabriel Mercado (Argentyna, River Plate) – rozegrał całe 120 minut spotkania Argentyna vs Chile (0:0). Wypadł przyzwoicie w zadaniach defensywnych. Poza tym bez szału.
  • Jonathan Maidana (Argentyna, River Plate) – cały mecz Argentyna vs Chile (0:0, rzuty karne 2:4) na ławce rezerwowych.
  • Víctor Cuesta (Argentyna, Independiente) – cały mecz Argentyna vs Chile (0:0, rzuty karne 2:4) na ławce rezerwowych.
  • Mariano Andújar (Argentyna, Estudiantes La Plata) – cały mecz Argentyna vs Chile (0:0, rzuty karne 2:4) na ławce rezerwowych.