¡Feliz cumpleaños, Leo y Román!

Dziś swoje urodziny obchodzi jeden z najwybitniejszych oraz najgenialniejszych piłkarzy w historii futbolu – Lionel Messi! Kapitan reprezentacji Argentyny kończy dziś 29 lat!

Równo 29 lat temu w Rosario, na świat przyszedł Lionel Messi. Jeszcze nikt, nie zdawał sobie wtedy sprawy z faktu, iż właśnie narodził się największy geniusz światowego futbolu – piłkarz, który na zawsze zmieni piłkę nożną, ubarwiając ją w sposób niesamowity.

Powyższe stwierdzenie nie jest przesadą, gdyż Messi w piłce klubowej wygrał absolutnie wszystko. Argentyńczyk w barwach Barcelony może pochwalić się ośmioma tytułami mistrzowskimi, czterema Pucharami Hiszpanii, czterema zwycięstwami w Lidze Mistrzów, a także sześcioma Superpucharami Hiszpanii, trzema Superpucharami Europy oraz trzema tytułami Klubowego Mistrzostwa Świata. Łącznie zdobył dla Barcelony zawrotną liczbę 28 tytułów, a na dodatek może pochwalić się pięcioma Złotymi Piłkami. 

Jedyny niedosyt, „Pulga” może odczuwać na arenie reprezentacyjnej, gdzie co prawda może pochwalić się Mistrzostwem Olimpijskim oraz Mistrzostwem Świata u-20, ale ciągle marzy o tym, aby z Argentyną wygrać ważny tytuł mistrzowski.

Okazja do tego już niedługo, gdyż w nocy z niedzieli na poniedziałek, Messi wraz z reprezentacją Argentyny rozegra finał Copa América w którym zmierzą się z reprezentacją Chile. Messiemu życzymy wielu tytułów, spektakularnych goli, a także wszystkiego najlepszego w życiu osobistym!

24 czerwca to wyjątkowy dzień dla argentyńskiego, bowiem urodziny obchodzi także inna ikona – dawny reprezentacyjny kolega Messiego, Juan Román Riquelme. Dzisiaj legenda Boca Juniors ma swoją 38. rocznicę.

Co prawda „El Torero” zawiesił buty na kołku w styczniu ubiegłego roku, ale echo jego nazwiska nie milknie. Obyśmy w niedzielę mieli fantastyczny prezent dla dwójki solenizantów w postaci zdobycia Copa América przez „Albicelestes”!

1 Comment to "¡Feliz cumpleaños, Leo y Román!"

  1. Racinguista's Gravatar Racinguista
    24 czerwca 2016 - 13:58 | Permalink

    Feliz cumpleaños para estos genios ! Messi to fenomen i nie ma co do tego wątpliwości , ale dla mnieprywatnieb zawsze na pierwszym miejscu będzie jednak Riquelme . Tyle że to własnie Messi zrobi mam nadzieje w koncu to co sie nie udalo Romanowi czyli wygra CA

Comments are closed.