Beausejour jednak nie trafi do Boca?

Około dwa tygodnie temu informowaliśmy, iż pierwszym wzmocnieniem Boca Juniors w nadchodzącym mercado stanie się Jean Beausejour. Reprezentant Chile rzekomo był już dogadany, ale ostatecznie z transferu wyszły nici. Lewoskrzydłowy zapewne opuści Colo-Colo na rzecz jakieś innej drużyny. Natomiast „Xeneizes” są bliscy pozyskania na pozycję lewego obrońcy urugwajskiego walczaka Álvaro Pereiry.

Boca nie dogadała się z chilijskim klubem odnośnie kwoty transakcji za Beausejoura. „Los Albos” oczekiwali 2,5 milionów dolarów, ale ubiegłoroczny mistrz Argentyny oferował tylko 900 tysięcy w amerykańskiej walucie. Mało tego synem Haitańczyka interesują się również portugalska Benfica i zespoły z ligi MLS, jakie mogą zaoferować większe pieniądze włodarzom Colo-Colo.

Niespodziewany zwrot akcji prawdopodobnie zakończy się przybyciem na La Bombonera lewego obrońcy reprezentacji Urugwaju – Álvaro Pereiry. Ciemnoskóry zawodnik o przydomku „Palito” charakteryzujący się twardą, nieustępliwą grą za miesiąc kończy swoje półroczne wypożyczenie do hiszpańskiego Getafe.

A ponieważ „Azulones” spadli w minionym sezonie z hiszpańskiej Primera División, nie ma mowy o wykupieniu przez nich Pereiry na własność z Estudiantes La Plata. To ułatwia negocjacje Boca Juniors. Zapewne Urugwajczyk również kosztowałby około 2-3 milionów dolarów.

Co istotniejsze, Álvaro Pereira w przeciwieństwie do Beausejoura nie występował dla innego klubu podczas tej edycji Copa Libertadores i mógłby pomóc „Bosteros” w lipcowych półfinałach elitarnych rozgrywek.

Boca koniecznie musi pozyskać lewego obrońcę podczas tego okienka transferowego, bowiem spośród graczy na tę pozycję niebawem ostanie się tylko kolumbijski reprezentant Frank Fabra.

Inni dwaj futboliści lewej strony obrony lada chwila opuszczają „Azul y Oro” – Jonathan Silva kończy swe wypożyczenie ze Sportingu Lizbona, a Nicolás Colazo jest bez formy i został wystawiony na listę transferową.

Spośród innych defensorów: Alexis Rolín zakończył swe półtoraroczne wypożyczenie z Catanii. Urugwajczyk zasilił teraz paragwajską Olimpię Asunción. Kolejnemu rezerwowemu stoperowi – Fernando Tobio kończy się wypożyczenie z brazylijskiego Palmeiras i nie wiadomo czy zostanie ono przedłużone. Sam zawodnik mówi, że chce nadal grać dla Boca. Jaka okaże się rzeczywistość?

Możemy także mieć hit transferowy z udziałem „Genueńczyków”! Podstawowy prawy obrońca Gino Peruzzi jest sondowany przez włoskie Napoli. Inny cenny piłkarz, którego „Xeneizes” mogą utracić to przebywający teraz na zgrupowaniu reprezentacji Urugwaju i leczący kontuzję kolana Nicolás Lodeiro.

Po zakończeniu udziału w Copa Libertadores przez ekipę Guillermo Barrosa Schelotto prawdopodobnie wzmocni on ligę MLS (chętni są Seattle Sounders i Montreal Impact). Cena wyjściowa Nico to około 5-6 milionów dolarów.

Jeśli chodzi o utalentowaną młodzież Boca to niemal przesądzone jest odejście następnego Urusa – Rodrigo Bentancura. Najpopularniejszy klub Argentyny może pozostać bez Urugwajczyków, o ile nie ściągnie do siebie Álvaro Pereiry.

Pozostałe plotki transferowe są ukazane w tym newsie. Najpewniej jako pierwsi dwaj w nadciągającym mercado półfinalistę CL 2016 zasilą napastnik Walter Bou z Gimnasii La Plata oraz dotychczasowy kapitan, lider środka pomocy Godoy Cruz – Fernando Zuqui.

Comments are closed.