Podsumowanie Torneo de Transición

Sezon zasadniczy Torneo de Transición 2016 w lidze argentyńskiej należy do historii! Od ostatecznego finiszu dzieli nas jeszcze mecz o trzecie miejsce i wielki finał o mistrzostwo – San Lorenzo vs Lanús. Oto decydujące klasyfikacje obu grup:

Grupa 1 – tabela końcowa:

# Drużyna M. Z R P Gole +/- Punkty
1 San Lorenzo, Argentina

San Lorenzo

16 10 4 2 23:16 +7 34
2 CD Godoy Cruz, Argentina Godoy Cruz 16 10 3 3 27:14 +13 33
3 Independiente, Argentina Independiente 16 7 6 3 22:12 +10 27
4 Arsenal Sarandí, Argentina Arsenal de Sarandí 16 8 3 5 21:15 +6 27
5 GyE La Plata, Argentina Gimnasia (LP) 16 7 4 5 19:19 0 25
6 Vélez Sársfield, Argentina Vélez Sarsfield 16 7 3 6 20:19 +1 24
7 Rosario Central, Argentina Rosario Central 16 5 5 6 19:16 +3 20
8 Patronato, Argentina Patronato 16 5 5 6 19:23 -4 20
9 River Plate, Argentina River Plate 16 4 6 6 21:22 -1 18
10 Sarmiento de Junín, Argentina Sarmiento de Junín 16 4 5 7 10:18 -8 17
11 CA Colón, Argentina Colón (SF) 16 5 2 9 21:31 -10 17
12 Belgrano Córdoba, Argentina Belgrano 16 4 4 8 21:24 -3 16
13 CA Banfield, Argentina Banfield 16 2 9 5 15:20 -5 15
14 Quilmes AC, Argentina Quilmes 16 3 6 7 21:32 -11 15
15 Olimpo, Argentina Olimpo 16 3 4 9 11:20 -9 13

Grupa 2 – tabela końcowa:

# Drużyna M. Z R P Gole +/- Punkty
1 CA Lanús, Argentina

Lanús

16 12 2 2 28:10 +18 38
2 Estudiantes, Argentina Estudiantes (LP) 16 9 5 2 25:11 +14 32
3 Atlético Tucumán, Argentina Atlético de Tucumán 16 9 3 4 26:19 +7 30
4 Defensa y Justicia, Argentina Defensa y Justicia 16 7 4 5 25:16 +9 25
5 Huracán, Argentina Huracán 16 7 4 5 21:15 +6 25
6 Racing Club, Argentina Racing Club 16 6 6 4 29:26 +3 24
7 CA San Martín, Argentina San Martín (SJ) 16 6 5 5 23:20 +3 23
8 Unión de Santa Fe, Argentina Unión (SF) 16 5 7 4 24:22 +2 22
9 Tigre, Argentina Tigre 16 5 5 6 21:17 +4 20
10 Boca Juniors, Argentina Boca Juniors 16 5 5 6 15:13 +2 20
11 Aldosivi, Argentina Aldosivi 16 4 5 7 19:28 -9 17
12 Newell's Old Boys, Argentina Newell’s Old Boys 16 3 7 6 16:21 -5 16
13 CA Temperley, Argentina Temperley 16 4 4 8 14:21 -7 16
14 Argentinos Juniors, Argentina Argentinos Juniors 16 2 6 8 11:29 -18 12
15 Atlético Rafaela, Argentina Atlético de Rafaela 16 2 3 11 14:32 -18 9

Legenda:

Kolor czarny pogrubiony – awans do fazy grupowej Copa Libertadores 2017

Kolor oliwkowy pogrubiony – awans do rundy eliminacyjnej Copa Libertadores 2017

Kolor jasnozielony – awans do Copa Sudamericana 2017

Kolor czerwony pogrubiony – spadek do Primera B Nacional

Klasyfikacja strzelców:

13 goli – José Sand (Lanús)

11 goli – Ramón Ábila (Huracán)

9 goli – Santiago García (Godoy Cruz) i Fabián Bordagaray (Defensa y Justicia)

8 goli – Javier Toledo (San Martín de San Juan) i Nicolás Blandi (San Lorenzo)

7 goli – Alan Ruiz (Colón), Ezequiel Rescaldani (Quilmes), Marco Ruben (Rosario Central), Cristian Menéndez (Atlético de Tucumán), Claudio Riaño (Unión) i Walter Bou (Gimnasia La Plata)

6 goli – Víctor Malcorra (Unión), Jaime Ayoví (Godoy Cruz) i Gastón Fernández (Estudiantes La Plata)

5 goli – Emanuel Dening (San Martín de San Juan), Juan Sánchez Sotelo (Arsenal de Sarandí), Federico Anselmo (Atlético de Rafaela), Giovanni Simeone (Banfield), Mariano Pavone (Vélez Sarsfield), Luis Rodríguez (Atlético de Tucumán), Lucas Janson (Tigre), Román Martínez (Lanús), Lucas Viatri (Estudiantes La Plata), Sebastián Penco (Aldosivi), Carlos Bueno (Sarmiento/Argentinos Juniors) i Lucas Alario (River Plate)

4 gole – Lisandro López, Roger Martínez, Gustavo Bou, Diego Milito i Óscar Romero (cała piątka Racing Club), Iván Etevenaux i Mario Bolatti (obaj Belgrano), Carlos Tévez (Boca Juniors), Rodrigo Mora (River Plate), Marcelo Larrondo (Rosario Central), Nicolás Stefanelli (Defensa y Justicia), Maxi Rodríguez (Newell’s Old Boys), Mariano González (Huracán), Neri Bandiera (Aldosivi), Emiliano Rigoni (Independiente) oraz Leandro González (Atlético de Tucumán)

3 gole – Mauricio Carrasco, Sebastián Bertoli, Fernando Telechea i Mathías Quiroga (cała czwórka Patronato), Germán Denis, Leandro Fernández i Víctor Cuesta (cała trójka Independiente), Nicolás Lodeiro i Andrés Chávez (obaj Boca Juniors), Gonzalo Martínez i Iván Alonso (obaj River Plate), Rodrigo Aliendro i Fernando Zampedri (obaj Atlético de Tucumán), Mauricio Sperduti i Pablo Ledesma (obaj Colón), Lorenzo Faravelli i Maximiliano Meza (obaj Gimnasia La Plata), Facundo Quintana i Juan Ignacio Cavallaro (obaj Estudiantes La Plata), Gonzalo Ríos i Marcos Figueroa (obaj Temperley), Jorge Velázquez i Cristian Lema (obaj Belgrano), Alexis Castro i Federico González (obaj Tigre), Ricardo Noir (Racing Club), Gastón Díaz (Aldosivi), Santiago Silva (Banfield), Brian Mansilla (Quilmes), Fernando Zuqui (Godoy Cruz), Maxi Romero (Vélez Sarsfield), Joel Amoroso (Olimpo), Tomás Martínez (Defensa y Justicia), Gabriel Graciani (Atlético de Rafaela) oraz Mariano Barbieri (Arsenal de Sarandí).

Średnia goli na mecz – 2,5

Czołowi asystenci:

7 asyst – Víctor Malcorra (Unión de Santa Fe)

6 asyst – Emiliano Rigoni (Independiente)

5 asyst – Cristian Menéndez (Atlético de Tucumán), Giovani Lo Celso (Rosario Central), Santiago Rosales (Aldosivi), Fernando Márquez (Belgrano) i Augusto Solari (Estudiantes La Plata).

Moja jedenastka sezonu:

Wyjściowy skład: Martín Campaña (Independiente) – José Luis Gómez (Lanús), Gustavo Gómez (Lanús), Víctor Cuesta (Independiente), Emmanuel Más (San Lorenzo) – Román Martínez (Lanús), Santiago Ascacibar (Estudiantes La Plata), Víctor Malcorra (Unión de Santa Fe) – Luis Rodríguez (Atlético de Tucumán) – Ramón Ábila (Huracán), José Sand (Lanús)

Ławka rezerwowych: Sebastián Torrico (San Lorenzo), Mariano Andújar (Estudiantes La Plata) – Matías Caruzzo (San Lorenzo), Nicolás Tagliafico (Independiente), Maxi Velázquez (Independiente) – Néstor Ortigoza (San Lorenzo), Fernando Zuqui (Godoy Cruz), Marcos Gelabert (San Martín de San Juan), Tomás Martínez (Defensa y Justicia), Emiliano Rigoni (Independiente), Óscar Romero (Racing Club), Miguel Almirón (Lanús)  – Fabián Bordagaray (Defensa y Justicia), Santiago García (Godoy Cruz), Cristian Menéndez (Atlético de Tucumán), Walter Bou (Gimnasia La Plata).

Harmonogram finałowych spotkań:

Sobota, 28 maja, Estadio Mario Kempes (Córdoba), h 22:00:

Mecz o trzecie miejsce – Godoy Cruz vs Estudiantes La Plata

***

Niedziela, 29 maja, Estadio El Monumental (Buenos Aires), h 21:15:

Finał – San Lorenzo de Almagro vs Lanús

Comments are closed.