Bezbramkowy koniec sezonu dla Boca

W ostatniej kolejce Torneo de Transición broniąca tytułu mistrzowskiego Boca Juniors bez goli zremisowała u siebie z sensacyjną Defensa y Justicia. Ten pokrętny sezon „Xeneizes” ukończyli na odległej dziesiątej pozycji w grupie 2. Zdobyli łącznie 20 punktów. Ligę odpuścili, ażeby jako jedyna argentyńska drużyna wejść do półfinału upragnionej Copa Libertadores.

Był to niezwykle pechowy mecz dla Federico Carrizo. „Pachi” w 62 minucie zmarnował rzut karny podyktowany za zagranie ręką w szesnastce Alexandra Barbozy (nota bene wychowanka River). Gabriel Arias wykazał się tak świetną interwencją, że aż nabawił się chwilowo jakiegoś urazu. W 82 minucie natomiast ostukał słupek uderzeniem z rzutu wolnego zza linii bocznej szesnastki.

Nie udało mu się także zaliczyć asysty. Kilka minut po niewykorzystanej jedenastce jego dośrodkowanie z wolnego przed pole bramkowe, lecz nad poprzeczką fatalnie chybił Juan Manuel Insaurralde.

DyJ także miała kilka okazji. Najbliżej celu znalazł się Barboza, gdy w 66 minucie wycelował główką w słupek otrzymawszy dośrodkowanie z rzutu wolnego. Tuż przed przerwą strzał głową tego obrońcy z linii bramkowej wybił gracz miejscowych. Guillermo Sara także zanotował jedną świetną interwencję i jakoś zachował czyste konto. Niezbyt radosna kampania ligowa w wykonaniu Boca zakończyła się bezbarwnym rezultatem.

Boca Juniors vs Defensa y Justicia 0:0

Skład Boca Juniors: Guillermo Sara – Gino Peruzzi, Juan Manuel Insaurralde [do 74′ (C)], Fernando Tobio (74′, Daniel Díaz [od 74′ (C)]), Jonathan Silva – Rodrigo Bentancur, Pablo Pérez (83′, Alexis Messidoro), Leo Jara, Frank Fabra (53′, Nicolás Benegas) – Sebastián Palacios, Federico Carrizo

Typowych przygotowań do następnego sezonu ligowego (tym razem na szczęście już nie podzielonego na grupy) zawodnicy Boca Juniors nie rozpoczną, bowiem wakacje „Xeneizes” kończą się już na początku lipca. Zaraz po Copa América Centenario czekają półfinały Copa Libertadores!

Comments are closed.