Diego Milito zakończył karierę!

Sobotniego wieczora na stadionie El Cilindro w Avellanedzie tamtejszy Racing Club zakończył sezon Torneo de Transición 2016 ogrywając 2:0 zaściankowe Temperley. Najważniejszym akcentem było pożegnanie 36-letniej ikony zespołu – Diego Milito. „El Principe” w swym ostatnim meczu wykonał dwa rzuty karne. Spośród nich jednego strzelił i drugiego zmarnował, lecz kolega wyręczył go po dobitce.

Trybuny Estadio Juan Domingo Perón (zwanego potocznie El Cilindro) wypełniły piękne oprawy, mające na celu uhonorowanie wielkiego goleadora, który po aktualnej kampanii zdecydował o zawieszeniu butów na kołku.

Diego Milito oczywiście nie pozwolił sobie odejść bez pożegnalnego trafienia. W 17 minucie sędzia dał gospodarzom rzut karny za faul w szesnastce młodzika Gonzalo Escobara na prawym obrońcy miejscowych Ivánie Pilludzie. Weteran ataku za pierwszym razem wykorzystał jedenastkę.

A dwie minuty później następna błyskawiczna szarża Racingu i sfaulowany przez bramkarza Federico Crivelliego został partner z ataku Milito, czyli Lisandro López. „Książę” kolejny raz ustawił futbolówkę na jedenastym metrze. Jednakże w tym przypadku Crivelli wybił jego strzał w środek bramki, ale na szczęście z szybką dobitką nadbiegł Óscar Romero, który celną główką podwyższył wygraną gospodarzy.

Reprezentant Paragwaju, który został powołany na tegoroczną Copa América Centenario urozmaicił ostatnią drogę Milito. Przed 22 minutą Racing zwyciężał już 2:0 i wynik nie uległ zmianie. Natomiast podczas tejże 22 minuty kibice zgromadzeni na stadionie owacyjne pożegnali swojego idola, noszącego analogicznie numer na koszulce.

PS. Na poniższej oprawie z głową Diego Milito są dwie gwiazdki, ponieważ zdobył on z „La Academią” dwa mistrzostwa Argentyny – w 2001 oraz w 2014 roku.

Dodajmy, iż podobną owację fani zgotowali mu na El Cilindro u epilogu sezonu 2015, kiedy Racing gromił 3:0 spadkowe Crucero del Norte. Pierwotnie „El Principe” miał kończyć karierę w grudniu ubiegłego roku, ale ostatecznie grał pół roku dłużej.

Wiekowy napastnik, który dzień wcześniej dostąpił równie radosnego wydarzenia – urodziło mu się dziecko – oczywiście dograł spotkanie do ostatniego gwizdka. Podczas drugiej odsłony „La Academia” mogła dobić Temperley, które tydzień temu zapewniło sobie utrzymanie. Aczkolwiek świetnie bronił Crivelli i nie dał zaskoczyć się po raz trzeci.

Łącznie podczas swej ostatniej kampanii jako piłkarz Diego Milito rozegrał 19 oficjalnych meczów (13 ligowych + 6 w Copa Libertadores) i zdobył cztery gole (wszystkie na boiskach ligowych). Niebawem w jego ślady pójdzie kolejny doświadczony snajper „La Academii” – Lisandro López.

Racing Club vs Temperley 2:0 (2:0)

Gole – Diego Milito (17′ – pen.), Óscar Romero (20′)

Natomiast drużyna Racingu Club kończy Torneo de Transición 2016 na piątej lokacie w grupie 2, zgromadziwszy 24 punkty. Na arenie Pucharu Wyzwolicieli odpadli w 1/8 finału.

Zatem trener Facundo Sava raczej nie może zaliczyć do udanych swojego półrocznego jak dotychczas epizodu w błękitnej części Avellanedy. Mimo to raczej zachowa posadę do następnego sezonu.

Comments are closed.