Pierwsze wzmocnienie Boca!

Nie zakończył się jeszcze sezon w lidze argentyńskiej, a do rozpoczęcia nowego mercado zostało około półtorej miesiąca. Mimo to wiemy już kto jako pierwszy zasili Boca Juniors przed nową kampanią. Będzie to lewoskrzydłowy reprezentacji Chile – Jean Beausejour, który dotychczas występował dla rodzimego Colo-Colo.

Zarząd Daniela Angeliciego wyłoży około 2,5 miliona dolarów (choć niektóre media podają, że Boca zapłaci nieco mniej) na 31-letniego zawodnika. Negocjacje z Chilijczykami jeszcze trwają, ale właściwie istotniejsze detale są dogadane.

Dla Boca Juniors będzie występował jako lewy obrońca lub boczny napastnik. Na tej pierwszej pozycji wśród ekipy Guillermo Barrosa Schelotto zwolni się jedno miejsce, albowiem Jonathan Silva wróci z wypożyczenia do portugalskiego Sportingu Lizbona. O miejsce w składzie będzie rywalizował głównie z Kolumbijczykiem Frankiem Fabrą oraz będącym obecnie bez formy Nicolásem Colazo.

Aczkolwiek nie będzie mógł pomóc „Xeneizes” w decydujących bojach trwającej Copa Libertadores (półfinał i finał), jeśli zakwalifikują się do najlepszej czwórki turnieju. Dlatego, że podczas tej edycji CL przyodziewał już barwy Colo-Colo.

Karierę zawodową rozpoczął w 2002 roku. Jest wychowankiem Universidadu Católica. W ojczyźnie zwiedził też Universidad de Concepción, Cobreloę, O’Higgins oraz właśnie Colo-Colo. Zagranicą miał przykrótkie epizody w szwajcarskiej Servette Genewa, brazylijskim Grêmio, belgijskiej Gandawie czy meksykańskiej Américe.

Natomiast lata 2010-2014 spędził na boiskach angielskich – Birmingham City i Wigan Athletic. Po Mistrzostwach Świata 2014 wrócił do Chile. Z Colo-Colo wywalczył mistrzostwo kraju pod koniec ubiegłego roku.

Jest drugim piłkarzem w ostatnim czasie, którego Boca sprowadziła z „El Cacique”. W połowie 2014 analogiczną drogą podążył inny chilijski reprezentant – José Pedro Fuenzalida. On na La Bombonera nie sprawdził się i odszedł po 1,5 roku, ale przed wyprowadzką zgarnął tytuł mistrza Argentyny i krajowy puchar. Jak wypadnie syn Haitańczyka? Jestem pewien, że bynajmniej powinien grać częściej aniżeli obecny futbolista Universidadu Católica.

Beausejour to 73-krotny reprezentant Chile. W swoich występach dla drużyny narodowej strzelił 6 goli. Poleciał na Mundiale 2010 i 2014, a także grał na dwóch Copa América – 2011 i ubiegłorocznej, gdzie „La Furia Roja” zdobyła swoje pierwsze mistrzostwo Ameryki Południowej. Niewątpliwie załapie się również na nadciągającą, jubileuszową CA Centenario.

Comments are closed.