Rezerwy Boca bezbramkowo z Huracánem

W spotkaniu 14. kolejki Torneo de Transición 2016 rezerwowa ekipa Boca Juniors bezbramkowo podzieliła się zdobyczą punktową z będącym nieco wyżej w tabeli grupy 2 zespołem Huracánu. Oczywiście wystawienie zmienników i nowicjuszy przez Guillermo Barrosa Schelotto było podyktowane oszczędzaniem sił na czwartkowy bój ćwierćfinałowy Copa Libertadores przeciwko urugwajskiemu Nacionalowi.

Jednakże Carlos Tévez nie mógł cieszyć się odpoczynkiem. Musiał bowiem zaopiekować się dzieckiem. Oponent, który w poprzedni wtorek niesprawiedliwie został wyeliminowany z elitarnego turnieju przez sędziego forującego Atlético Nacional wystawił tu najsilniejszy skład, chcąc zapewne powetować sobie odpadnięcie. Rezerwy Boca jednak nie dały się pokonać silnemu ostatnimi czasy „El Globo”, co jest mimo wszystko sukcesem.

Większych emocji tej nocy na La Bombonera nie uświadczyliśmy. U samego początku okazję miał Sebastián Palacios, lecz wycelował prosto do rąk bramkarza Marcosa Díaza w centrum pola karnego. Filigranowy napastnik zanotował też multum niecelnych przymierzeń. Wśród gości kilka sytuacji wypracowali sobie Cristian Espinoza i weteran Mariano González, lecz brakowało im odpowiedniego wykończenia.

Tuż przed przerwą do siatki głową trafił Jonathan Silva – aczkolwiek sędzia nie zaliczył gola, dopatrując się wątpliwego spalonego. Utalentowany Alexis Messidoro zdobył gola zarówno w nieoficjalnym, jak i oficjalnym debiucie dla Boca. Kiedy wczuł się jednak w ligowe klimaty pełną gębą, jego skuteczność ustała. To był dlań drugi konsekutywny występ, gdzie wypadł średnio.

Bramkarz gospodarzy Guillermo Sara musiał się prężniej wykazać dopiero tuż przed upływem regulaminowego czasu – wówczas sparował groźny strzał z dystansu Mauro Bogado. Bezbramkowy remis to wymowny rezultat, oba kluby walczą teraz jedynie o honor w trwającym sezonie ligowym.

Boca Juniors vs Huracán 0:0

Skład Boca Juniors: Guillermo Sara – Nahuel Molina Lucero, Fernando Tobio [od 81′ (C)], Alexis Rolín,  Jonathan Silva – Alexis Messidoro, Julián Chicco, Cristian Erbes (C) (66′, Rodrigo Bentancur), Nicolás Colazo [od 66′ (C)] (81′, Pedro Silva Torrejón) – Sebastián Palacios, Nicolás Benegas

Arbiter: Mariano González

Za pół tygodnia Boca skonfrontuje się w Urugwaju przeciwko Nacionalowi Montevideo. To będzie pierwsza batalia ćwierćfinałowa CL 2016!

Boca spadła na odległą dziewiątą lokatę w grupie 2, acz jakie ma to teraz znaczenie… Kolejny, przedostatni w trwającej kampanii mecz ligowy „Xeneizes” stoczą w La Placie z tamtejszymi Estudiantes.

Ów zespół choć ostatnio notuje same bezbramkowe remisy, jest niedaleki zapewnienia sobie drugiego miejsca w grupie oraz zakwalifikowania się do przyszłorocznej edycji Pucharu Wyzwolicieli. Grając rezerwami Boca ma zatem nikłe szanse, ażeby coś tam uciułać.

Comments are closed.