Kontuzja łąkotki Lodeiro!

Zwycięstwo 2:1 w Paragwaju nad Cerro Porteño podczas pierwszego meczu 1/8 finału Copa Libertadores drużyna Boca Juniors okupiła stratami personalnymi. Najboleśniejsza jest kontuzja Nicolása Lodeiro, który doznał pęknięcia łąkotki w lewym kolanie i czeka go minimum trzymiesięczna rehabilitacja.

Urugwajczyk uszkodził sobie kolano przy starciu z rywalem pod sam koniec tego piłkarsko udanego dla niego i dla Boca spotkania, gdzie zdobył jednego gola. Już w doliczonym czasie gry musiał zostać zmieniony. Diagnoza wykazała, iż Lodeiro pękła łąkotka w lewym kolanie. Niestety, to oznacza koniec sezonu dla gwiazdora „Xeneizes”.

W poniedziałek zawodnik przejdzie operację cierpiącego kolana, a potem będzie odpoczywał mniej więcej do końca wakacji. Reprezentanta Urugwaju nie zobaczymy już w pierwszej połowie tego roku. Óscar Tabárez nie będzie mógł powołać go na Copa América Centenario.

Lodeiro wznowi treningi najwcześniej na przełomie lipca i sierpnia, czyli wtedy kiedy Boca będzie już szykowała się do rozpoczęcia nowego sezonu ligowego.

Niestety, aktualnie wśród kadry Boca mamy najprawdziwszy szpital. Urazy leczą również inni istotni zawodnicy – Andrés Cubas, Fernando Gago, Dani Osvaldo, Andrés Chávez i Gino Peruzzi.

Ten ostatni również ucierpiał podczas starcia z Cerro. Jednak na szczęście on i Chávez lada chwila powinni wrócić do łask. Osvaldo także najpewniej pojawi się w składzie Boca jeszcze przed epilogiem obecnej kampanii. Natomiast Cubas oraz Gago przejdą jeszcze dłuższą rekonwalescencję aniżeli Lodeiro.

Jedynymi nadziejami, aby Boca Juniors miała jakiś przedstawicieli na tegorocznej Copa América są kolumbijski lewy obrońca Frank Fabra oraz oczywiście Carlos Tévez. Ciemnoskóry skrzydłowy powinien załapać się do kadry Kolumbii bynajmniej jako rezerwowy.

Co do Téveza, ciężko powiedzieć jak selekcjoner Gerardo Martino ocenia jego notowania. A przecież konkurencja w argentyńskim ataku jest gigantyczna.

Comments are closed.