Zasady awansu do Copa Libertadores 2017

Przedstawiamy kryteria wyścigu o awans do przyszłorocznej edycji Pucharu Wyzwolicieli w Argentynie. Jakby na to nie spoglądać naprawdę warto przyłożyć się do trwającego obecnie absurdalnego Torneo de Transición.

Miejsce 1: Mistrz Argentyny za rok 2016 (czyli zwycięzca Torneo de Transición – drużyna, która pod koniec maja wygra wielki finał między tryumfatorami obu grup)

Miejsce 2: Wicemistrz Argentyny za rok 2016 (czyli przegrany finalista Torneo de Transición)

Miejsce 3: Wygrany meczu o trzecie miejsce trwającego sezonu ligi argentyńskiej pomiędzy wicemistrzami obu grup

Miejsce 4: Przegrany meczu o trzecie miejsce trwającego sezonu ligi argentyńskiej pomiędzy wicemistrzami obu grup. UWAGA! Jeśli Copa Sudamericana 2016 zwycięży argentyński klub, który wcześniej nie wywalczył sobie awansu do CL 2017 to wtedy zakwalifikuje się on do elitarnych rozgrywek kosztem pokonanego w meczu o trzecie miejsce Torneo de Transición.

Miejsce 5: Zdobywca Copa Argentina 2016 (jeśli zdobywca Copa Argentina awansował już do CL 2017 to wtedy dane miejsce zajmie drużyna, która spośród tych jakie nie wywalczyły jeszcze awansu zaszła najdalej w Pucharze Argentyny)

UWAGA! Gdyby obaj finaliści byli już pewni awansu do CL 2017 to wówczas bilet na miejscu 5 otrzyma ten półfinalista, który zdobył więcej punktów w Torneo de Transición.

Miejsce 6 [opcjonalnie, stricte miejsce 1]: Tryumfator tegorocznej Copa Libertadores (oczywiście o ile będzie pochodził z Argentyny). UWAGA! Jeśli CL 2016 zdobędzie argentyński klub to jako obrońca tytułu uzyska miejsce numer 1 na tej liście, a pozostali awansujący otrzymają miejsce o jedno niższe.

Inne uwagi:

  • Miejsca 1-4 oznaczają bezpośredni awans do fazy grupowej. Natomiast miejsce 5 (i opcjonalne 6) premiują udziałem w rundzie eliminacyjnej.
  • Gdyby Copa Libertadores 2016 wygrała ekipa, która wywalczyła już sobie prawo udziału w CL 2017 poprzez ligę to wtedy miejsce 5 zajmie drużyna, jaka zajęła trzecią lokatę w którejś z dwóch grup – ta, jaka miała lepszy dorobek punktowy od drugiej.
  • Ewentualny argentyński tryumfator Copa Sudamericana 2016 automatycznie zajmie miejsce ostatnie na tej liście. A jeśli już wcześniej zapewnił sobie kwalifikację do CL 2017 to wtedy zajmie miejsce zgodnie z wytycznymi przedstawionymi wyżej.
  • Gdyby doszło do nieprawdopodobnego scenariuszu, że San Lorenzo zdobędzie jednocześnie tegoroczną Copa Libertadores, Copa Sudamericana i uzyska awans do CL 2017 poprzez ligę to miejsce 5 zajmie trzecia drużyna którejś z grup – ta, która miała lepszy dorobek punktowy.

Comments are closed.