Angeleri w San Lorenzo

Stoper Marcos Angeleri po kilku latach gry w Europie wraca do ojczyzny. Wieloletni gracz Estudiantes de La Plata na najbliższe 2,5 roku związał się umową z San Lorenzo de Almagro, gdzie koniecznie trzeba było wzmocnić środek defensywy.

33-letni Marcos Angeleri ostatnio był zawodnikiem hiszpańskiej Málagi CF. Media z tego kraju poinformowały, że choć przez najbliższe pół roku wciąż miał ważny kontrakt z klubem z Andaluzji i proponowano mu jego przedłużenie, to ostatecznie zdecydował się na powrót do ojczyzny.

Prawdopodobnie umowa z Málagą została wcześniej rozwiązana za porozumieniem stron, a by tak się stało Angeleri musiał zrezygnować z całości lub części długu jakie hiszpański klub miał wobec niego.

Marcos Angeleri w latach 2002 – 2010 bronił barw Estudiantes de La Plata i udało mu się wywalczyć z tym klubem m.in. Copa Libertadores w 2009 roku. Następnie trafił do Europy i stał się graczem angielskiego Sunderlandu. Na Wyspach Brytyjskich nie radził sobie zbyt dobrze i sezon 2012/2013 spędził na wypożyczeniu w Estudiantes. W lipcu 2013 roku trafił do hiszpańskiej Málagi, gdzie grywał w miarę regularnie.

Angeleri ma w San Lorenzo załatać dziurę w środku obrony po odejściu z klubu Kolumbijczyka – Mario Yepesa i Mauro Cetto.

Wcześniej „El Ciclon” pozyskali przed sezonem bramkarza Nicolása Navarro, kolumbijskiego obrońcę Pedro Franco, pomocnika Fernando Belluschiego, a hitem transferowym zdobywców Copa Libertadores w 2014 jest boczny napastnik Ezequiel Cerutti, którego kupili z Estudiantes La Plata za aż 3,1 miliona dolarów.

Niemniej „Estu” otrzymali tylko 25% tej kwoty, bowiem dysponowali właśnie takim procentem karty Ceruttiego. 30% pieniędzy otrzymał jego poprzedni klub – Olimpo, a pozostałe 45% trafiło w ręce prywatnych biznesmenów, którzy posidadali taki procent praw do zawodnika.

Niebawem do San Lorenzo przybędzie jeszcze jeden środkowy obrońca. Jest to Chilijczyk Paulo Díaz, z którym obecny trener San Lorenzo, czyli Pablo Guede współpracował już w lidze chilijskiej. „Cuervos” nabyli połowę jego karty z Colo-Colo za około milion dolarów – 25% tej kwoty otrzyma jego poprzedni zespół, Palestino.

telam.com

Comments are closed.