Nowy prezydent CONMEBOL

Paragwajczyk Alejandro Domínguez został wybrany nowym szefem Konfederacji Piłkarskiej Ameryki Południowej zwanej w skrócie CONMEBOL. Prezydenta wyłonił nadzwyczajny kongres organizacji, który odbył się w Asunción. Dodajmy, że ustalono na nim również włączenie aktualnego prezesa AfA – Luisa Segury w struktury Komitetu Wykonawczego FIFA.

44-letni Domínguez będzie piastował najważniejsze stanowisko administracji południowoamerykańskiego futbolu przez najbliższe trzy lata, czyli do 2019 roku. Działacz ten dotychczas był prezesem Paragwajskiej Federacji Piłkarskiej (APF), lecz teraz zostawia ów stanowisko na rzecz posady głównodowodzącego kontynentalnej federacji.

W fotelu prezydenta CONMEBOL zluzował Urugwajczyka Wilmara Valdeza, który rządził organizacją tymczasowo (postanowił nie kandydować w wyborach na stałego prezesa) po tym jak wcześniejszy naczelnik Juan Ángel Napout w grudniu minionego roku został aresztowany przez amerykańskie FBI pod zarzutem uczestnictwa w procederach korupcyjnych.

Jednocześnie Alejandro Domínguez został mianowany nowym wiceprezydentem FIFA. Z kolei aktualny lider Argentyńskiej Federacji Piłkarskiej (AfA) – Luis Segura od tej chwili jest członkiem Komitetu Wykonawczego Światowej Centrali Piłkarskiej.

Za niecałe pół roku Segura będzie miał więcej czasu by poświęcić się obowiązkom nowej funkcji, bowiem już ogłosił, iż nie zamierza startować w wyborach na stałego prezesa AfA, które odbędą się 29 czerwca.

Tam faworytem jest aktualny wiceprezes San Lorenzo de Almagro i trzeci wiceprezydent AfA – Marcelo Tinelli. Natomiast wciąż nie znamy nazwisk jego oponentów w kampanii wyborczej. Do czerwca jednak na pewno jakieś się ujawnią.

Comments are closed.