Mouche wypożyczony do Lanus

Napastnik Pablo Mouche wraca do ojczyzny. Przez najbliższe pół roku będzie bronił barw Lanus, który wypożyczył go z brazylijskiego Palmeiras.

Pablo Mouche jest wychowankiem Estidiantes Buenos Aires. W 2005 roku podpisał kontrakt z Boca Juniors, ale  w Primera Division zadebiutował w barwach Arsenalu de Sarandi do którego został na rok wypożyczony. Po powrocie stopniowo przebijał się do podstawowego składu Xeneizes. W 2012 roku został sprzedany do tureckiego Kayserispor (3,5 mln dolarów za 70% praw do jego karty zawodniczej) gdzie występował do 2014 roku kiedy to przeniósł się do brazylijskiego Palmeiras.  Klub z Sao Paulo zapłacił za  niego 4 mln dolarów, a 30% praw dalej pozostało w rękach Boca Juniors.

W Palmeiras Mouche najpierw był tylko rezerwowym, a następnie nabawił się się poważnego urazu, która wyeliminowała go z gry przez praktycznie cały 2015 rok. W tej sytuacji, nie mając szans regularnych występów w Palemeiras, Pablo bardzo chciał wrócić do ojczyzny. Bardzo mu zależało, by ponownie trafić do Boca Juniors, ale Bosteros nie byli nim  zainteresowani mając w ataku Teveza, Osvaldo oraz zmieników w postaci Chaveza i Palaciosa. W tej sytuacji zgodził się na półroczne wypożyczenie do El Granate.

W ekipie prowadzonej od tego sezonu przez Jorge Almiróna będzie prawdopodobnie tworzyć trójosobowy atak z José Sandem i Lautaro Acosta, a na ławkę rezerwowych zepchnie Juniora Beníteza.

infobae.com

Comments are closed.