Claudio Bieler wzmocnił Belgrano!

Trzeci najskuteczniejszy strzelec Primera Division de Argentina w sezonie 2015, a mianowicie Claudio Bieler po upływie kontraktu z Quilmes zasilił rewelację ostatnich rozgrywek ligowych – Belgrano.

Bieler przychodzi oczywiście z wolnego transferu, a podpisał umowę aż do czerwca 2019 roku, czyli na okres 3,5 lat. To musi świadczyć o fakcie, iż kierownictwo „Piratas” wiąże z 31-letnim napastnikiem olbrzymie nadzieje. W ekipie dowodzonej przez Ricardo Zielinskiego będzie rywalizował o miejsce w ataku m.in. z Fernando Márquezem tudzież weteranami Mauro Óbolo i Césarem Pereyrą (choć ten ostatni może niebawem odejść).

Podczas ubiegłorocznej ligowej kampanii zdobył dla Quilmes aż 14 goli w 26 meczach. Ostatecznie „Cerveceros” zajęli wysokie jak na nich 11 miejsce w tabeli, ale na etapie play-offów o Copa Sudamericanę musieli uznać wyższość Olimpo de Bahía Blanca.

Tutaj jego golazo we wrześniowym meczu przeciwko Defensa y Justicia:

Natomiast Belgrano w przeciwieństwie do Quilmes wywalczyło bilety do nadchodzącej Sudamericany, toteż Bieler będzie miał okazję do międzynarodowych występów podczas drugiej połowy tego roku (o ile „Piraci” nareszcie przejdą rundę eliminacyjną, gdzie zmierzą się z innym argentyńskim zespołem – ta sztuka nie udała im się w edycjach 2013 i 2015).

Klub z miasta Córdoba będzie szóstym argentyńskim w karierze Bielera. Dotychczas reprezentował Colón, Atlético de Rafaela, Racing Club, Newell’s Old Boys i wspomniane Quilmes. Podczas całej piłkarskiej odysei strzelił 134 gole w 374 spotkaniach, czyli snajperem jest nietuzinkowym.

Największy życiowy sukces odniósł jednak na boiskach Ekwadoru – w 2008 roku zdobył Copa Libertadores z tamtejszym LDU Quito oraz potem zajął drugie miejsce na Klubowych Mistrzostwach Świata. Rok później dorzucił do tego Copa Sudamericanę i Recopa Sudamericanę.

Pierwotnie po zakończeniu umowy z Quilmes napastnik ten rozważał właśnie powrót do LDU, a ponadto interesował się nim meksykański Dorados de Sinaloa.

Summa summarum Bieler postanowił zostać w Argentynie i wybrał ofertę Belgrano. Czy będzie to dobry krok?

Comments are closed.