Zmiany w sztabie AfA

Z początkiem nowego roku doszło do małych korekt w zarządzie AfA. Do argentyńskiego związku wrócił prezesa Boca – Daniel Angelici, który od dziś jest sekretarzem generalnym. Natomiast szef San Lorenzo de Almagro – Matías Lammens został mianowany nowym skarbnikiem.

Angelici, który dnia 6 grudnia wygrał kolejne wybory prezesa Boca na nowym stanowisku zmienił Miguela Silvę. Natomiast Lammens w posadzie skarbnika zluzował naczelnego włodarza Banfield – Eduardo Spinosę.

Dodajmy, że od sierpnia 2014 do maja 2015 główny sternik „Xeneizes” pełnił funkcję pierwszego wiceprezydenta AfA, lecz zrezygnował z niej w połowie maja ubiegłego roku po gazowym skandalu w El Superclásico podczas rewanżowej potyczki 1/8 finału Copa Libertadores.

Komitet Wykonawczy AfA do czerwca bieżącego roku będzie wyglądał następująco: Luis Segura (prezydent), Rodolfo D’Onofrio (pierwszy wiceprezydent), Claudio Tapia (drugi wiceprezydent), Marcelo Tinelli (trzeci wiceprezydent), Daniel Angelici (sekretarz generalny) i Matías Lammens (skarbnik).

Jednocześnie były skarbnik AfA i aktualny prezes Defensa y Justicia, czyli José Lemme zapowiedział, że Luis Segura nie będzie kandydował w wyborach na stałego prezesa argentyńskiej federacji, które odbędą się 29 czerwca tego roku. Oznacza to, iż ktoś inny stanie się konkurentem Marcelo Tinelliego w wyścigu o fotel prezydencki.

Comments are closed.