Barcelona vs River Plate – niedziela, 11:30

barca riverJuż jutro czeka nas finał Klubowych Mistrzostw Świata pomiędzy FC Barceloną, a River Plate. Transmisja na TVP Sport.

Oba zespoły to aktualni mistrzowie swoich kontynentów. Barcelona w drodze do finału pokonała chińskie Guangzhou Evergrande 3:0, natomiast River zwyciężyło w starciu z japońskim Sanfrecce Hiroshima. Nie było to jednak zdecydowane zwycięstwo, a decydująca bramka padła dopiero w 72. minucie, jej autorem był Lucas Alario.

Luis Enrique wystawi pewnie najsilniejszy skład, nie ryzykując jednak zdrowia zawodników, zwłaszcza, że po powrocie i przerwie świątecznej Barcelonę czeka mecz z Betisem i maraton spotkań z Espanyolem (w lidze i Copa del Rey. Natomiast trener Millonarios, Marcelo Gallardo, zapewnia, że jego zespół nie będzie dla Dumy Katalonii łatwym przeciwnikiem. Złą wiadomością dla Argentyńczyków jest fakt, że Leo Messi oraz Neymar raczej na pewno będą gotowi do gry w jutrzejszym finale.

Przewidywalne składy:

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen; Alves, Pique, Mascherano, Alba; Busquets, Rakitic, Iniesta; Messi, Suarez, Neymar.

River Plate (4-4-2): Barovero; Mercado, Maidana, Balanta, Vangioni; Sanchez, Kranevitter, Ponzio, Mayada; Mora, Alario.

Stadion: Nissan Stadium, Yokohama