Olimpia mistrzem Paragwaju!

ParagwajOlimpia Asuncion po raz 40. w swojej historii wywalczyła mistrzostwo Paragwaju. Rey de Copas w środowy wieczór pokonali 2:1 w dodatkowym spotkaniu swojego odwiecznego rywala Cerro Porteño i tym samym triumfowali w sezonie Clausura 2016.

Olimpia na dwie kolejki przed końcem paragwajskiej Primera Division wyprzedzała aż o 5 punktów Cerro Porteño i wydawało się, że losy tytułu mistrzowskiego są już rozstrzygnięte. Okazało się jednak, że trzykrotny triumfator Copa Libertadores w dwóch ostatnich spotkaniach wywalczył tylko punkt (wyjazdowa porażka 0:1 z Diaz i remis u siebie 0:0 z Deportivo Santani), a Cerro Porteño jego potknięcia bezlitośnie wykorzystało dwukrotnie wygrywając (1:0 u ciebie z Nacionalem Asuncion i 3:2 na wyjeździe z Sol De America). To oznaczało zrównaniem się obu ekip punktami i koniecznością rozegrania dodatkowego spotkania pomiędzy odwiecznymi rywalami.

Paragwajskie Superclasico godnie uwieńczyło koniec sezonu. Teoretycznie przed meczem to zawodnicy Cerro Porteño powinni być mocniejsi psychicznie, bo to oni w nieprawdopodobny sposób dogonili lokalnego rywala. Okazało się jednak, że Olimpia podniosła się z przysłowiowych kolan i pokazała klasę.  Jak wyglądał przebieg spotkania możecie przekonać się oglądając poniższy skrót wideo.

Cerro Porteño vs Olimpia – 1:2 (0:0)
0:1 Fredy Bareiro (50′)
0:2 Diego Lugano (60′ sam.)
1:2 Guillermo Beltrtán (75′)

Cerro Porteño:
Cristian Álvarez – Carlos Bonet, Víctor H. Mareco, Diego Lugano, Júnior Alonso – Angel Martínez, Rodrigo Rojas (25′ Alexis González), Fidencio Oviedo, Jonathan Fabbro – Enrique Borja (53′ Guillermo Beltrán), Sergio Díaz (63′ Cecilio Domínguez).

Olimpia:
Diego Barreto – Claudio Vargas (81′ Robert Piris), Carlos Rolón, Saúl Salcedo, Salustiano Candia – Alejandro Silva (90′ Herminio Miranda), Eduardo Aranda, Miguel Paniagua, Iván Torres – William Mendieta, Fredy Bareiro (82′ Ariel Núñez).

Czerwona kartka: 69′ – Víctor H. Mareco (Cerro Porteño).

Żółte kartki: Marecos, Borja, Oviedo, Lugano, González, Beltrán (Cerro Porteño) – Bareiro, Rolón (Olimpia).

Comments are closed.