Finał Ligi MX . Porównanie zespołów cz.I

MXlpng_sxhhphqSprawa tytułu w lidze meksykańskiej rozstrzygnie się między Pumas UNAM – ekipie ze stolicy kraju , a Tigres UANL – zespołem ze znajdującego sienna północy stanu Nuevo León , a jeszcze konkretniej miasteczka o nazwie San Nicólas de los Garza . Postaram sie porównać składy obu ekip w  poszczególnych formacjach .

Bramka

W Tigres broni jej Argentyńczyk Nahuel Guzman , zaś w Pumas Alejandro Palacios . Od razu trzeba powiedzieć że ograniem i doświadczeniem Nahuel zjada rywala na śniadanie . Jest pewnym punktem Tigres , a gdy jeszcze grał w swoim kraju był pewnym punktem Newell’s Old Boys .

Palacios z kolei ma niepodważalne miejsce w pierwszym składzie Pumas jednak zdarzają mu sie niepewne interwencje i rozkojarzenie .

Gdybym miał powiedzieć , który z nich bardziej przypada mi do gustu zdecydowanie wybrałbym Guzmana .

Obrona 

W Pumas w zasadzie trzeba wymienić dwa nazwiska . Kapitan zespołu Paragwajczyk Verón i Urugwajczyk Gerardo Alcoba . Ten drugi czasem ma gorsze mecze jednak generalnie nie wyobrażam sobie obrony Pumas bez niego . Verón dowodzi defensywą i jest kapitanem w zasadzie nie można mu nic zarzucić . Jest jeszcze Meksykanin Alatorre i warto zwrócić na niego uwage gdyż jest bardzo ciekawie zapowiadającym sie bocznym obroncą .

Niemniej jednak to nie obrona jest największą siłą ekipy ze stolicy , jest tak gdyż gracze tej formacji mają czasem problemy z asekuracją . Ponadto wolą gre skrzydłami i stoperzy często mają problemy z atakami rywali .

W Tigres obrona to : Israel Jimenez , Anselmo Juninho , Hugo Ayala i Jose Rivas .

Juninho to fundament tej formacji . Brazylijczyk nie tylko zapewnia bezpieczeństwo w tyłach , ale też z racji świetnego strzału z dystansu , może być groźny w ofensywie . Ayala to pewny punkt i zazwyczaj wywiązuje się ze swych zadań bez zarzutu . Gorzej Rivas , który często ma problemy z kryciem rywala i nie zawsze za nim nadąża .

Moim zdaniem w obronie lepiej prezentuje się Pumas UNAM , szczególnie jeśli weźmiemy pod uwage spokój w grze i poukładanie taktyczne . 

Koniec części pierwszej c.d.n. 

 

Comments are closed.