Casi remontada

MXlpng_sxhhphqPumas UNAM pierwszym finalistą play-offów . Dziś jednak grała tylko jedna drużyna i nie byli to bynajmniej finaliści . Rewelacyjny , aczkolwiek ostatecznie nieudany pościg Americi budzi szacunek . Zagrali ambitnie i znów mimo osłabienia walczyli do końca .

Bohaterem meczu jest Kolumbijczyk Carlos Quintero. To dzięki niemu do przerwy America prowadziła 2-0.  Po przerwie nadal atakowała, a trener Ambiz robił ofensywne zmiany, gdyż goście uwierzyli w możliwość awansu mimo wysokiej porażki u siebie. Jednak tym samym narażali się na kontry i bramkę kontaktową zdobył Cortez i Pumas odżyli. Następnie w końcowych minutach ostatniego gola dwumeczu zdobył rodak Quintero -mianowicie Andrade. America znów nie skończyła meczu w komplecie ( czerwone kartki dla dwóch Argentyńczyków Goltza i Sambuezy ) jednak ich wola walki budzi podziw. Przeciwnie sędziowanie które po raz kolejny pozostawia dużo do życzenia. Przykładowo brutalny faul Corteza na Guemezie nie został ukarany w żaden sposób,  z kolei kartki dla walczących o awans graczy Ameriki sypały się co chwile.

Abstrahując od tego należy mimo wszystko pogratulować Pumas awansu do finału, w którym zagrają albo z Tolucą, albo z Tigres .

Oba mecze tego dwumeczu były kwintesencją ligi MX . Szalone akcje , emocje , walka do końca . Warto dla tekich spotkań śledzić te piękne rozgrywki.

Comments are closed.