America gromi

Pierwsze mecze fazy play -off w meksykańskiej Primera Division zakończyły się dzisiejszej nocy. America rozbiła u siebie León , Tigre wygrało 2-1 z Jaguares , zaś Tiburones Veracruz pokonali 1-0 na swoim terenie Pumas . Zmagania zakończyli gracze Puebli i Toluci remisując ze sobą.

Pogrom na Estadio Azteca . 

Gospodarze byli lekkimi faworytami tego meczu , ale takiego wyniku nikt się nie spodziewał. Goście grali w zasadzie tylko do 22 minuty meczu . Od tego momentu rządziła i dzieliła America .

Mecz zaczął się golem Gonzaleza po asyście Peñi w 12 min. To wszystko na co było stać Club León . Podopieczni Pizziego wyraźnie chcieli wywieźć remis ze stolicy co America wykorzystała grając zdecydowany futbol . Dziesięć minut po bramce dla Leónu do remisu doprowadził Goltz , ale to był dopiero początek . Następnie na prowadzenie wyprowadził swój zespół Aguilar a jeszcze przed przerwą wynik z rzutu karnego podwyższył Benedetto

W drugiej połowi oszołomieni gracze przyjezdnych nie stawiali nawet oporu . Na 4-1 podwyzszył wynik Arroyo , pięknym golem bezpośrednio z rzutu wolnego .

Po pierwsze America potwierdza swe mistrzowskie aspiracje , poza tym pokazuje ,że jest ekipą zgraną . Nie ma w tej obok Tigres zespołu z taką ilością znanych nazwisk jak właśnie America . Co więcej widać , że te nazwiska przekładają sie na jakość gry . Peralta , Benedetto , Agular czy Goltz , tworzą ekipę mającą cel . Szkoda za to León w meczu z Americą grali w zasadzie tylko Peña i Gonzales reszta nie istniała . W takiej sytuacji wydaje że sprawa awansu jest przesądzona

America -León 4-1

Składy:

 

 

0 – 1
P. Goltz 22′
1 – 1
2 – 1
D. Benedetto (PG) 44′
3 – 1
M. Arroyo 74′
4 – 1

Sędziowie

Sędzia:

C. Ramos

 

Stadion Estadio Azteca (Coyoacán, Ciudad de México (D.F.)
)

Comments are closed.