MLS: Portland i Dallas blisko gry o mistrzostwo!

new-mls-crest-header2W pierwszym meczu finałowym konferencji wschodniej Columbus Crew pokonał u siebie 2-0 (1-0) New York Red Bulls. Na zachodzie Portland Timbers ograli FC Dallas (3-1). Rewanżowe mecze odbędą się za tydzień.

W meczu konferencji wschodniej doszło do sensacji, gdyż Columbus pokonali na własnym boisku zdecydowanego faworyta rozgrywek, czyli NY Red Bulla. Gospodarze zaskoczyli byłą drużynę Thierry’ego Henry’ego już w 1. minucie meczu, gdy bramkę zdobył Justin Meram. Red Bulls przez całe spotkanie bili głową w mur, a w 85. minucie Kei Kamara przypieczętował zwycięstwo gospodarzy.

Warto dodać, że czołową postacią drużyny Columbus w tym spotkaniu, jak i w całym sezonie był Federico Higuain – starszy brat Gonzalo.

W 66. minucie za gwiazdę gości Mike’a Grellę, wszedł wypożyczony z San Lorenzo, argentyński napastnik Gonzalo Veron.

Cały mecz rozegrał w NY rozegrał Matt Miazga – reprezentant Ameryki o polskich korzeniach.

Konferencja wschodnia:

22 listopada 2015, 23:00 – Columbus (MAPFRE Stadium)
Columbus Crew 2-0 New York Red Bulls
Justin Meram 1, Kei Kamara 85

Columbus Crew: 1. Steve Clark – 2. Tyson Wahl, 4. Michael Parkhurst, 25. Harrison Afful (89, 3. Chris Klute), 14. Waylon Francis, 10. Federico Higuaín, 6. Tony Tchani, 9. Justin Meram (90, 12. Kevan George), 13. Ethan Finlay (80, 11. Cedric Mabwati), 20. Wil Trapp, 23. Kei Kamara.

NY Red Bulls: 31. Luis Robles – 23. Ronald Zubar, 92. Kemar Lawrence, 20. Matt Miazga, 10. Lloyd Sam (86, 9. Anatole Abang), 16. Sacha Kljestan, 11. Dax McCarty, 15. Sal Zizzo, 8. Felipe Martins, 99. Bradley Wright-Phillips, 13. Mike Grella (66, 30. Gonzalo Verón).

żółta kartka: Wahl (Columbus).

sędziował: Allen Chapman.

W meczu konferencji zachodniej, gospodarze Portland Timbers, mimo braku swojej największej gwiazdy – Argentyńczyka Diego Valeriego – rozprawili się z niespodzianką tego sezonu MLS – FC Dallas. Gospodarze na wyprowadzenie wyszli po strzale znanego z występów w West Bromwich, Liama Ridgewella. Prowadzenie po przerwie podwyższył Latynos Asprilla. Nadzieję na korzystny wynik dla drużyny Dallas dał Teixeira, lecz w doliczonym czasie gry, Nathaniel Borchers dał swojej drużynie dwubramkową zaliczkę.

W drużynie Portland za strzelca gola nr 1, na pół godziny przed końcem, pojawił się Argentyńczyk Paparatto. Oprócz niego, na boisku do 90. minuty przebywał były napastnik Lanus – Lucas Melano – a inny znany argentyńskim kibicom napastnik, Maxi Urruti pojawił się na boisku na 5 min przed końcem.

Po stronie Dallas również nie zabrakło argentyńskich akcentów. Cały mecz rozegrał, grający z nr 10, Mauro Diaz, a inny były pomocnik River Plate – Ezequiel Cirigliano – nie podniósł się z ławki.

Konferencja zachodnia:

23 listopada 2015, 01:30 – Portland (Providence Park)
Portland Timbers 3-1 FC Dallas
Liam Ridgewell 23, Dairon Asprilla 53, Nat Borchers 90 – David Texeira 62

Portland Timbers: 12. Adam Larsen Kwarasey – 24. Liam Ridgewell (61, 23. Norberto Paparatto), 13. Jack Jewsbury, 7. Nat Borchers, 19. Jorge Villafaña, 2. Alvas Powell, 21. Diego Chará, 11. Dairon Asprilla, 6. Darlington Nagbe, 9. Fanendo Adi (85, 37. Maximiliano Urruti), 26. Lucas Melano (90, 4. Will Johnson).

FC Dallas: 44. Jesse González – 17. Zach Loyd, 24. Matt Hedges, 10. Mauro Díaz, 27. Je-Vaughn Watson, 23. Kellyn Acosta, 8. Victor Ulloa, 12. Ryan Hollingshead, 11. Fabián Castillo, 9. David Texeira (77, 7. Blas Pérez), 21. Michael Barrios (85, 13. Tesho Akindele).

żółte kartki: Villafaña, Chará – Acosta.

sędziował: Ted Unkel.

4 Comments to "MLS: Portland i Dallas blisko gry o mistrzostwo!"

1. vasco's Gravatar vasco
    24 listopada 2015 - 08:32 | Permalink

Mimo wszystko typuje final Columbus – Dallas . Ekipa z Texasu jest znacznie lepsza u siebie . Ciężko bedzie odrobić strate ale mysle ze sie jednak uda