Copa Sudamericana: Huracán w półfinale!

Dzisiejszej nocy Huracán zremisował bezbramkowo na wyjeździe z urugwajskim Defensorem Sporting w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Copa Sudamericana 2015. Pierwszy mecz u siebie „El Globo” zwyciężyli 1:0 i to oni stali się pierwszym półfinalistą tych rozgrywek.

W pierwszej połowie to o dziwo broniący zaliczki goście był groźniejszą drużyną i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Najklarowniejszą w 35 minucie zmarnował Ramón Ábila, którego strzał z ostrego kąta trafił w poprzeczkę.

Gospodarze poważniej zagrozili bramce Marcosa Díaza tylko raz, gdy w 42 minucie musiał wykazać się nie lada umiejętnościami by sparować na rzut rożny strzał głową Maximiliano Gómeza.

Druga połowa toczyła się już pod dyktando gospodarzy. W 53 minucie Felipe Rodríguez znalazł się w sytuacji sam na sam z Díazem, ale górą był bramkarz z Parque Patricios. Aczkolwiek z przewagi Defensora w posiadaniu futbolówki nic nie wynikało i czym bliżej końca spotkania to przyjezdni mieli więcej okazji do wyprowadzania groźnych kontr. W samej końcówce co prawda zakotłowało się kilkukrotnie w polu karnym „El Globo”, ale ostatecznie wynik się już nie zmienił.

Po raz pierwszy od 41 lat Huracán awansował do półfinału kontynentalnych rozgrywek. Poprzednio w 1974 roku grali w 1/2 finału Copa Libertadores rozgrywanym jednak w dwóch trzyzespołowych grupach.

Drabinka wskazuje, iż półfinałowym rywalem ekipy Eduardo Domíngueza będzie zwycięzca pary Santa Fe vs Independiente. Więcej szans daje się Kolumbijczykom, którzy pierwszy mecz na wyjeździe wygrali 1:0.

Aczkolwiek tak być nie musi! Jeśli Independiente de Avellaneda odpadnie w ćwierćfinale, a River Plate wejdzie do final four Sudamericany to regulamin CONMEBOL przewiduje sparowanie ze sobą dwóch zespołów z tego samego kraju i Huracán musiałby zmierzyć się właśnie z obrońcami tytułu.

Mimo wszystko Huracán liczy na niepowodzenie „Inde”, ponieważ w razie ich odpadnięcia na rzecz Santa Fe zeszłoroczni tryumfatorzy Pucharu Argentyny drugi konsekutywny rok zapewnią sobie udział w rundzie eliminacyjnej Copa Libertadores!

W nocy ze środy na czwartek River Plate skonfrontuje się na wyjeździe z brazylijskim Chapecoense-SC (1. mecz 3:1 dla „Millonarios”), a z czwartku na piątek batalia o półfinał czeka wspomniane Independiente (1. mecz 1:0 dla Santa Fe).

Z całą drabinką i wcześniejszymi wynikami turnieju można zapoznać się tutaj.