Racing wygrywa dokończony mecz z Godoy Cruz

Może „La Academia” nie ma już szans na obronę tytułu mistrza Argentyny, ale mimo to drużyna Diego Cocci nie odpuszcza. Dziś w dokończeniu zaległego spotkania 22. kolejki ograli Godoy Cruz 2:1 i umocnili się na czwartej lokacie w tabeli.

Rok temu kiedy Racing mierzył się przeciwko ekipie z Mendozy, to po wygranej 1:0 zapewnił sobie pierwsze od 13. lat mistrzostwo kraju. Teraz starcie obu ekip trzeba było podzielić na aż trzy części.

Brakujące 65 minut spotkania podzielono na dwie połowy – pierwotnie miało to być po 33 i 32 minuty, ale łącznie z doliczonym czasem złożyło się na dwie połówki po 34 minuty. Zawody rozegrano przy pustych trybunach na stadionu Argentinos Juniors w środkowym Buenos Aires.

Pojedynek z końca sierpnia przerwano w 25. minucie przy stanie 1:0 dla Racingu (po golu z rzutu karnego Diego Milito w 3 minucie) w wyniku zamieszek wywołanych przez miejscowych fanów.

Klub z Avellanedy już w 4 minucie dokończenia podwyższył na 2:0 – atak jeden na jednego Marcosa Acuña wybił bramkarz Rodrigo Rey, lecz piłka zatoczyła łuk nad polem bramkowym i z najbliższej odległości głową do niemal pustej bramki wpakował ją Mariano Pavone.

Dwadzieścia minut później nominalni gospodarze uzyskali kontaktowe trafienie. Po dośrodkowaniu z prawej flanki Fabrizio Angileriego celną główką w „piątce” Juan Garro zmniejszył rozmiar porażki „Winiarzy”. Oba gole w tymże dokończeniu padły po uderzeniach głową.

W drugiej części zdecydowanie przeważał chcący wyrównać Godoy, ale drużynie Daniela Oldry nie sprzyjał los. W samej końcówce Sebastián Saja kapitalnie zatrzymał akcję sam na sam Luisa Vili. „Goście” najmniejszym nakładem sił utrzymali zwycięstwo do ostatniego gwizdka.

Godoy Cruz vs Racing Club 1:2 (0:1, 1:2), gole – 0:1 Diego Milito (3′ – pen.), 0:2 Mariano Pavone (4′ – dokończenie), 1:2 Juan Garro (24′ – dokończenie)

Dzięki tej victorii Racing umocnił się na czwartej pozycji, gromadząc 49 punktów. O cztery wyprzedza River Plate (który także ma do rozegrania zaległe spotkanie*) i odwiecznego wroga z Independiente. Godoy Cruz nadal jest 25-ty i ma 25 oczek.

* – ostatnia zaległa potyczka Defensa y Justicia vs River Plate odbędzie się w środę 14. października (godzina rozpoczęcia jeszcze zostanie ustalona).

Comments are closed.