Arsenal i NOB przerywają wyjazdową niemoc + tabela po 26. kolejce

Dwoma poniedziałkowymi meczami finiszowała 26. seria spotkań Primera Division de Argentina. Oba zwyciężyli goście, mimo, iż nie byli faworytami swoich pojedynków. A kibice Newell’s Old Boys przełamali zakaz wyjazdowy! Zobaczmy podsumowanie oraz ligową tabelę.

Temperley vs Arsenal de Sarandí 1:2 (0:1), gole – 0:1 Santiago Silva (4′ – pen.), 1:1 Fernando Brandán (50′), 1:2 Ramiro López (80′)

Druga z rzędu wygrana Arsenalu. Tydzień temu pokonali 2:1 u siebie Olimpo, dziś takim samym rezultatem wzięli górę nad beniaminkiem Temperley odnosząc swoje pierwsze tegoroczne zwycięstwo na wyjeździe.

„El Viaducto” od razu zaatakowali wywalczając błyskawicznie rzut karny po zagraniu ręką Gastóna Aguirre we własnej szesnastce. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Santiago Silva pewnie strzelając wapno. Dla łysego Urusa to już ósme trafienie w tym sezonie.

Później zdecydowaną przewagę mieli chcący wyrównania gospodarze. Udało im się pięć minut po przerwie – dośrodkowanie ze skrzydła w pole bramkowe od Fabiána Sambuezy wykorzystał Fernando Brandán pomyślnie celując z najbliższej odległości głową.

W drugiej części nadal więcej do zaoferowania miało Temperley. Brandán szukał drugiego ciosu, nieznacznie myląc się przy próbie lobu nad bramkarzem. Sambueza również mógł wpisać się na listę strzelców, ale fatalnie chybił mierząc w długi róg. Summa summarum to jednak goście cieszyli się z tryumfu.

W 80 minucie Miguel Caneo stanął przed rzutem wolnym. Uderzył z niego o poprzeczkę, ale skuteczną dobitką szczupakiem leżącego Federico Crivelliego pokonał Ramiro López.

Arsenal wspiął się na lokatę czwartą od końca wyprzedzając pechowo przegraną w sobotę Rafaelę. Najważniejsze dla zespołu Ricardo Caruso Lombardiego jest jednak przełamanie wyjazdowej klątwy wspomnianej wcześniej. Temperley natomiast wypadł ze strefy Liguilli Pre-Sudamericana.

***

Estudiantes La Plata vs Newell’s Old Boys 0:2 (0:2), gol – Lucas Boyé (2′), Denis Rodríguez (44′)

Dla Newell’s Old Boys tryumf na Estadio Ciudad de La Plata też jest drugim pod rząd, a trzecim w bieżącym roku wyjazdowym zwycięstwem, ale pierwszym od marca. Zatem także przełamali fatum obcych terenów.

A nawet tym bardziej, gdyż ich kibice stali się pierwszymi od niemal dwóch lat, którzy w lidze argentyńskiej weszli na inny stadion jako fani swojego klubu – z flagami i całym akompaniamentem, a nie jako bezbarwni „neutrales”.

HinchasNOB

Fantastyczny doping kibiców poprowadził „La Lepra” do niespodziewanej victorii nad lokalnymi Estudiantes. Bohaterem meczu był młody Denis Rodríguez, który zanotował gola i asystę.

Już w drugiej minucie 19-latek skutecznie dośrodkował z rzutu rożnego, a jego rówieśnik Lucas Boyé celną główką otworzył wynik spotkania. Wychowanek River Plate, który aktualnie przybywa w Rosario na wypożyczeniu świetnie wkomponował się do kolektywu Lucasa Bernardiego.

Natomiast w 44 minucie Denis zdobył fantastycznego gola do szatni (jednocześnie debiutanckiego w karierze). Po wycofaniu głową od swojego mentora Maxi Rodrígueza (obaj piłkarze nie są spokrewnieni ze sobą) młokos znakomicie przyrżnął wolejem zza pola karnego, a futbolówka od poprzeczki zatrzepotała w siatce.

A dodajmy, że na trybunach stadionu w La Placie obecny był selekcjoner reprezentacji Argentyny – Gerardo Martino. Choć NOB to macierzysty klub „Taty” to ten niewątpliwie wierzył, że obserwuje przyszłych kadrowiczów.

Po zmianie stron obudzili się fatalni dziś Estudiantes, ale skuteczność wyjątkowo im nie dopisała – zaraz po przerwie wywalczyli rzut karny, lecz tego zmarnował Diego Mendoza. Młodziutki bramkarz Ezequiel Unsain sparował jego uderzenie na poprzeczkę i obronił dobitkę.

„Trędowaci” mogli dobić gospodarzy, ale Martín Tonso tylko obił poprzeczkę mając klarowną szansę po centrze ze skrzydła od Mauricio Téveza. Sukces Newell’s Old Boys dał im awans na 15. lokatę i oddalił laplateńczyków od przyszłorocznej edycji Copa Libertadores.

Drużyna Gabriela Milito w ciągu pół tygodnia zaznała goryczy kolejnego niepowodzenia po odpadnięciu z krajowego pucharu – jak na ironię tam ich pogromcą też była drużyna z Rosario…

18 goli – Marco Rubén (Rosario Central)

12 goli – Leandro Fernández (Godoy Cruz)

11 goliFernando Cavenaghi (River Plate/w trakcie sezonu odszedł do APOEL Nikozja, Cypr), Claudio Bieler (Quilmes)

9 goli – Jonathan Calleri (Boca Juniors), Martín Cauteruccio (San Lorenzo de Almagro, zawodnik pochodzi z Urugwaju), Enrique Triverio (Unión de Santa Fe/w trakcie sezonu odszedł do Deportivo Toluca, Meksyk), Víctor Malcorra (Unión de Santa Fe), Lucas Albertengo (Independiente)

8 goli – Ramón Ábila (Huracán), Carlos Luna (Tigre), Santiago Silva (Lanús/Arsenal de Sarandí, zawodnik pochodzi z Urugwaju)

Łącznie w 26. kolejce padło 31 goli, czyli średnia ledwie przekroczyła dwie bramki na mecz. W skali całego sezonu 2015 ten współczynnik wynosi 2,19.

4 Comments to "Arsenal i NOB przerywają wyjazdową niemoc + tabela po 26. kolejce"

1. fixxxer's Gravatar fixxxer
    29 września 2015 - 20:39 | Permalink

To był pierwszy w pełni udany mecz Newell’s od pamiętnego pogromu Racingu. Tylko Tevez powinien grać za Tonso.

2. fixxxer's Gravatar fixxxer
    30 września 2015 - 16:04 | Permalink

Baez i Escobar są już zawodnikami podstawowego składu. Obaj maja zaledwie po 20 lat i obaj radzą sobie na bokach obrony.