Copa Argentina: virada Racingu Club w hicie tygodnia i awans do półfinału!

W tym tygodniu odbyło się jedno starcie ćwierćfinałowe Pucharu Argentyny, ale chyba to najciekawsze. Na stadionie Ciudad de La Plata walczące o najwyższe cele Racing Club i San Lorenzo stoczyły ze sobą batalię o udział na etapie półfinału. Górą był aktualny mistrz kraju, który odwrócił rezultat, wygrywając 2:1 po golu z karnego w ostatniej minucie.

Racing miał przewagę niemal przez całe zawody, ale na przerwę z prowadzeniem schodziło San Lorenzo. W 41 minucie świetna centra na pole karne od Néstora Ortigozy po jakiej napastnik Marn Cauteruccio ekwilibrystycznie przejął futbolówkę na klatkę piersiową, wyminął obrońcę i sprzed pola bramkowego pokonał Sebastiána Saję uderzeniem z półnożyc. Efektowne golazo Urusa!

Po przerwie „La Academia” ruszyła do jeszcze bardziej zdecydowanych ataków. Co prawda klub papieża Franciszka długo się bronił, ale zespół z Avellanedy nareszcie dopiął swego na około kwadrans przed finiszem.

76 minuta – w narożniku pola karnego bardzo mocno z pierwszej piłki uderzył Luciano Aued, a futbolówka po rykoszecie od defensora rywali wpadła do siatki zaskakując Sebastiána Torrico.

Jak to często w Pucharze Argentyny bywa wielu nastawiało się już na rzuty karne, ale zamiast całej serii w doliczonym czasie mieliśmy te jedno wapno, które o wszystkim rozstrzygnęło.

Zmiennik Mariano Pavone inicjując atak Racingu został wzięty w kleszcze przez dwójkę obrońców i sfaulował go Mauro Cetto. Arbiter słusznie wskazał na jedenasty metr. Decydującego karnego skutecznie wykonał snajper Gustavo Bou rzutem na taśmę zapewniając tryumf ekipie Diego Cocci.

ResizeBou

Racing Club vs San Lorenzo 2:1 (0:1), gole – 0:1 Marn Cauteruccio (41′), 1:1 Luciano Aued (76′), 2:1 Gustavo Bou (90+1′ – pen.)

Składy:

Racing Club: Sebastián Saja [od 63′ (C)] – Gastón Dí­az (72′, Washington Camacho), Luciano Lollo, Nicolás Sánchez, Leandro Grimi – Ricardo Noir, Francisco Cerro, Luciano Aued, Óscar Romero – Gustavo Bou, Diego Milito (C) (63′, Mariano Pavone)

Trener: Diego Cocca

San Lorenzo: Sebastián Torrico (C) – Julio Buffarini, Mauro Cetto, Matí­as Caruzzo, Emmanuel Más – Néstor Ortigoza, Enzo Kalinski – Franco Mussis (80′, Matías Catalán), Martín Rolle, Fernando Elizari (67′, Sebastián Blanco) – Martí­n Cauteruccio (76′, Mauro Matos)

Trener: Edgardo Bauza

Sędziował: Diego Abal

Racing Club jest drugim po Lanús półfinalistą Copa Argentina. Niemniej jednak San Lorenzo de Almagro będzie miało okazję do szybkiego rewanżu na obrońcach mistrzostwa Argentyny.

Już w niedzielę obie ekipy spotkają się ze sobą jeszcze raz. „Cuervos” podejmą Racing na własnym stadionie w ramach 25. kolejki ligowej.