Claudio Vivas w Banfield do końca roku

Zarząd Banfield podjął decyzję, iż Claudio Vivas będący tymczasowym szkoleniowcem pierwszej drużyny będzie prowadził „El Taladro” do końca bieżącego roku.

Wcześniejszy trener młodzieżówki klubu z Estadio Florencio Sola wywarł dobre wrażenie na szefostwie klubu. Przejął ekipę po nieoczekiwanej rezygnacji Matíasa Almeydy na początku sierpnia. W trzech meczach odniósł dwa zwycięstwa (2:1 z Godoy Cruz oraz 1:0 z Gimnasią La Plata) i jeden remis (0:0 z liderującym do niedawna San Lorenzo).

Vivas nie jest minimalistą. Od razu stwierdził, że jego celem jest wprowadzenie Banfield do Copa Libertadores 2016 poprzez Liguillę. Aby dostać się do niej będzie musiał zająć minimum szóstą lokatę pod koniec sezonu zasadniczego. Obecnie „El Taladro” (pol. Wiertło) zajmuje ósmą pozycję ze zdobytymi 36 punktami. Plan bardzo ambitny i godzien podziwu.

Słowa 47-letniego stratega, który w przyszłości trenował przez krótki okres m.in. Racing Club tudzież reprezentację Chile U-20: „Celem jest, aby wprowadzić zespół do Liguilli Pre-Libertadores. W futbolu nic nie jest napisane, czy zamknięte. Będziemy walczyć do końca i mamy przed sobą osiem finałów (do końca sezonu zostało osiem kolejek – przyp. red.). Pierwszy już w piątek z Argentinos Juniors.”

W kwestii swojej przyszłości na obecnym stanowisku dodał: Nie mogę zrobić dużo, bo jestem zatrudniony przez klub tymczasowo na tej posadzie. Teraz jestem w pierwszej drużynie, ale wiem, że będę musiał wrócić na swoje miejsce (tj. trener sekcji młodzieżowej).”

Prezes klubu z południa Buenos Aires – Eduardo Spinosa ogłosił, że w grudniu zarząd wybierze nowego stałego trenera drużyny Banfield.

Comments are closed.