Eduardo Domínguez przejmuje stery w Huracán!

Po sobotniej klęsce 0:3 z zamykającą stawkę Nueva Chicago rezygnację ze stanowiska trenera Huracánu złożył Néstor Apuzzo. Zarząd „El Globo” błyskawicznie znalazł jego następcę, a został nim … dotychczasowy kapitan zespołu Eduardo Domínguez.

Były już obrońca mimo świetnego zdrowia doszedł do wniosku, iż w wieku 36 lat jest dobra pora by zawiesić buty na kołku i rozpocząć karierę stratega. Wobec tego nie będzie on typem grającego trenera, lecz bezpośrednio przeniósł się z boiska na ławkę trenerską.

Może już wcześniej on, jego eks-opiekun i włodarze klubu ustalili takowe porozumienie, że na wypadek odejścia Apuzzo jego obowiązki przejmie właśnie dotychczasowy kapitan zespołu. W nowej profesji zadebiutuje najbliższej niedzieli, gdy jego team podejmie Lanús.

Domínguez’owi, który dnia 1. września będzie obchodził 37. urodziny w sztabie szkoleniowym będą towarzyszyli Gustavo Mhamed jako asystent, Pablo Santella jako specjalista od przygotowania fizycznego i Leonardo Torrico (straszy brat Sebastiána Torrico, czyli bramkarza ich odwiecznego rywala San Lorenzo de Almagro – niczym kiedyś bracia Milito w Avellanedzie będą po przeciwnych stronach barykady) jako trener bramkarzy.

ApuzzoDominguez

Wracając do jego poprzednika: Néstor Apuzzo był trenerem Huracánu od listopada ubiegłego roku, czyli przez około 9,5 miesiący. Przejął klub z Parque Patricios, kiedy ten był jeszcze drugoligowcem. Osiągnął z „El Globo” największe sukcesy w ich dziejach (nie licząc mistrzostwa Argentyny z 1973), a mianowicie wygrał ubiegłoroczną edycję Copa Argentina, wrócił do pierwszej ligi, zdobył Superpuchar Argentyny, wszedł do fazy grupowej Copa Libertadores, a na deser jeszcze awansował do Copa Sudamericana dzięki tryumfowi w Superpucharze.

Niestety fatalne wyniki w rozgrywkach ligowych (odległe 26. miejsce, zdobytych tylko 18 punktów) i niewielka przewaga nad strefą spadkową nakłoniły go by podać się do dymisji. W CL 2015 brawurowo przebrnął rundę eliminacyjną, ale nie zdołał wyjść z grupy (mimo zwycięstwa i remisu z Cruzeiro będącym mistrzem Brazylii), albowiem w ostatniej grupowej kolejce poniósł wyjazdową klęskę 0:3 z … wenezuelskim Mineros de Guayana.

Comments are closed.