Roberto Fernández wyrzucony z Rady Federalnej AfA! Segura pali mosty!

Sensacyjna wiadomość z obozu szefostwa argentyńskiej federacji piłkarskiej. Otóż, szef Rady Federalnej AfA ds. futbolu w interiorze – pan Roberto Fernández został wyrzucony ze swojego stanowiska!

Rada Federalna to organizacja zajmująca się argentyńskim futbolem w szeroko pojętym interiorze, czyli na terenach oddalonych od Buenos Aires i innych dużych miast. Roberto Fernández był jej głównodowodzącym. Przedwczoraj tę posadę odebrał mu tymczasowy szef AfA – Luis Segura, uznając go za niegodnego zaufania.

Dlaczego? Ponieważ na czwartkowym zebraniu federacji trzech ludzi należących do sztabu Fernándeza nie zagłosowało przeciwko kandydaturze Marcelo Tinelliego – obecnego dyrektora sportowego San Lorenzo de Almagro i głównego konkurenta Segury w walce o fotel prezesa federacji.

„To nie jest rezygnacja, to jest usunięcie z urzędu. Zostałem wyrzucony, bo nie jestem osobą godną zaufania dla Segury.” żalił się były już prezes Rady Federalnej AfA, z którą był związany od 1995 roku.

Co więcej Segura następcą Fernándeza mianował bardzo kontrowersyjnego człowieka. Nazywa się on Gustavo Ceresa, piastował już tę funkcję w latach 2008-2014 (miesiąc po śmierci Grondony podał się do dymisji). Teraz jest zamieszany w śledztwo, jakie wykazuje, iż za życia Don Julio lobbował u „Ojca chrzestnego” na rzecz sprzyjania swojej drużynie – Estudiantes de San Luis, gdy ta w 2013 roku walczyła o mistrzostwo czwartej ligi.

W październiku odbędą się wybory na nowego, stałego sternika AfA, a już wiadomo, że głównymi kandydatami do tronu będą właśnie Segura oraz Tinelli. Który z nich przekona do siebie pozostałych działaczy? Jedno jest pewne, Segura swoim mocno podejrzanym postępowaniem raczej nie zaskarbi sobie zaufania przed tymi wyborami…

2 Comments to "Roberto Fernández wyrzucony z Rady Federalnej AfA! Segura pali mosty!"

  1. vasco's Gravatar vasco
    16 sierpnia 2015 - 15:55 | Permalink

    Tinelli dla mnie jako człowieka San Lorenzo byłby dobrym kandydatem segura ma wiekszą władze. Co do Ceresy to lobbowanie na rzecz 4 ligowca w porównaniu z tym co za zycia robil Grondona i jego ludzie to jest nic :d

Comments are closed.