Piątka z ligi argentyńskiej powołana do reprezentacji Urugwaju

Selekcjoner reprezentacji Urugwaju ogłosił listę powołanych na wrześniowe zgrupowanie w Ameryce Środkowej, gdzie „Charrúas” rozegrają mecze towarzyskie z Panamą i Kostaryką. Oto lista wybrańców Óscara Tabáreza, a na niej aż pięciu zawodników zrzeszonych w argentyńskich klubach:

Bramkarze: Fernando Muslera (Galatasaray, TUR), Martín Silva (Vasco da Gama, BRA) i Rodrigo Múñoz (Libertad Asunción, PAR)

Obrońcy: Maxi Pereira (FC Porto, POR), Álvaro Pereira (Estudiantes La Plata, ARG), Mathías Corujo (Universidad de Chile, CHI), ​José María Giménez (Atlético Madrid, ESP), Diego Godín (Atlético Madryt, ESP), ​Sebastián Coates (Sunderland, ENG), Gastón Silva (Torino, ITA) i Martín Cáceres (Juventus, ITA)

Pomocnicy: Giorgian De Arrascaeta (Cruzeiro, BRA), Cristian Rodríguez (Independiente, ARG), Nicolás Lodeiro (Boca Juniors, ARG), Álvaro González (Lazio, ITA), Carlos Sánchez (River Plate, ARG), Camilo Mayada (River Plate, ARG), Egidio Arévalo Ríos (Tigres UANL, MEX) i Guzmán Pereira (Universidad de Chile, CHI)

Napastnicy: Diego Rolan (Bordeaux, FRA), Jonathan Rodríguez (Benfica, POR), Abel Hernández (Hull City, ENG) i Christian Stuani (Middlesbrough, ENG)

* – sensacyjnie pominięci zostali Edinson Cavani i Luis Suárez (tego drugiego ciągle obowiązuje zawieszenie za ugryzienie Giorgio Chielliniego, ale w meczach towarzyskich może występować), za to po długiej kontuzji wraca Martín Cáceres.

Uznanie Tabáreza spośród przedstawicieli argentyńskich teamów zyskali Nicolás Lodeiro, Carlos Sánchez, Álvaro Pereira, Cristian Rodríguez oraz Camilo Mayada. Wszyscy wymienieni za wyjątkiem Mayady byli w urugwajskiej kadrze na tegorocznej Copa América.

Dodajmy, iż Primera Division de Argentina jest najliczniejszą wśród lig pod względem ilości piłkarzy w powyższej ekipie. Co sprawiło tak nagły przypływ zawodników ligi argentyńskiej do reprezentacji Urugwaju? Przypomnę, że wśród „Los Celestes” powołanych chociażby na ubiegłoroczny Mundial nie było żadnego gracza reprezentującego klub z kraju srebra.

Pierwszym (i na razie jedynym), który wypromował się do zespołu Tabáreza na boiskach Argentyny był Carlos Sánchez (pierwszy raz powołany w listopadzie 2014). Pozostała czwórka przeniosła się do argentyńskich klubów w tym roku (najprawdopodobniej dlatego, ponieważ nie mogła liczyć na zasilenie mocniejszego europejskiego zespołu).

Cała piątka powołana na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Urugwaju nie wystąpi w 23. kolejce ligowej, która odbędzie się właśnie w dniach 4-7 września, a więc podczas terminu FIFA na spotkania reprezentacyjne.

Tym bardziej nurtuje pytanie dlaczego w poprzedni weekend nie było meczów ligi argentyńskiej, a zaległa seria gier odbędzie się podczas przerwy reprezentacyjnej? I to mimo, że tymczasowy szef AfA – Luis Segura rok temu obiecał, że w drugiej połowie 2015 liga będzie pauzować w czasie wszystkich terminów FIFA…

Niestety, ale pan Segura nie przysparza sobie zaufania przed październikowymi wyborami na stałego prezesa federacji… a na pewno zdobędzie go wśród klubów, które będą musiały oddelegować piłkarzy do reprezentacji narodowych. 

Comments are closed.