Zakończyła się 44. edycja mistrzostw Ameryki Południowej. Oto podsumowanie chilijskiego turnieju wśród futbolistów zrzeszonych w klubach Primera Division de Argentina.
W kolejnych rubrykach: ilość rozegranych meczów, ilość meczów rozpoczętych przez piłkarza od pierwszego gwizdka, ilość minut spędzonych na boisku i uwagi dodatkowe. Nikomu nie udało się zdobyć gola.
Lista 12 zawodników:
– Marcos Cáceres (Paragwaj, Newell’s Old Boys) – 3 mecze, 3 w podstawowym składzie, 270 minut.
– Juan Cazares (Ekwador, Banfield) – 2 mecze, żadnego w pierwszym składzie, 57 minut.
– Milton Casco (Argentyna, Newell’s Old Boys) – na CA 2015 nie rozegrał ani minuty.
– José Pedro Fuenzalida (Chile, Boca Juniors) – na CA 2015 nie rozegrał ani minuty. Znalazł się w kadrze mistrzów Ameryki Południowej, ale jako, że w ogóle nie pojawił się na boisku to raczej nie może uznawać się na tryumfatora rozgrywek.
– Fernando Gago (Argentyna, Boca Juniors) – 1 mecz, łącznie zagrał tylko niecały kwadrans wchodząc na boisko w 77 minucie półfinałowego starcia z Paragwajem.
– Teó Gutiérrez (Kolumbia, River Plate) – 4 mecze, 3 w wyjściowym składzie, 208 minut, żółta kartka.
– Nicolás Lodeiro (Urugwaj, Boca Juniors) – 2 mecze, oba w pierwszej jedenastce, 155 minut, asysta drugiego stopnia, żółta kartka.
– Néstor Ortigoza (Paragwaj, San Lorenzo de Almagro) – 4 mecze, 4 w podstawowym składzie, 312 minut, asysta pierwszego i drugiego stopnia, żółta kartka. W trakcie imprezy wypadł z obiegu na dwa mecze przez kontuzję uda.
– Álvaro Pereira (Urugwaj, Estudiantes La Plata) – 3 mecze, wszystkie w wyjściowej jedenastce, 270 minut, dwie żółte kartki.
– Óscar Romero (Paragwaj, Racing Club) – 3 mecze, raz wyszedł w podstawowym składzie, 130 minut.
– Carlos Sánchez (Urugwaj, River Plate) – 4 mecze, 3 w pierwszym składzie, 251 minut, asysta pierwszego stopnia.
– Carlos Tévez (Argentyna, Boca Juniors) – I tu pojawia się mały zgrzyt, bo kiedy od 1. lipca oficjalnie stał się graczem Boca to nie zagrał ani minuty w decydujących starciach reprezentacji Argentyny.
We wcześniejszych meczach, gdy jeszcze był zawodnikiem Juventusu „Apacz” czterokrotnie wchodził z ławki rezerwowych, łącznie rozegrał 58 minut i wykorzystał karnego w serii jedenastek.
Który z powyższych graczy spisał się najlepiej? Mimo kontuzji w trakcie imprezy uważam, że Néstor Ortigoza. W fazie grupowej był niekwestionowanym liderem środka pola u „Guaraní”, a kiedy zabrakło go podczas rundy play-off gra Paragwaju wyraźnie ucierpiała na jego absencji.
Mieli pojechać, ale nie pojechali:
– Jaime Ayoví (Ekwador, Godoy Cruz) – wycofany ze składu przez kontuzję
– Edson Puch (Chile, Huracán) – wycofany ze składu przez kontuzję
Odpadli w szerokich kadrach:
– Matías Aguirregaray (Urugwaj, Estudiantes La Plata)
– Éder Balanta (Kolumbia, River Plate)
– Federico Mancuello (Argentyna, Independiente)
– Camilo Mayada (Urugwaj, River Plate)
– Gustavo Pinedo (Boliwia, San Martín de San Juan)
– Maxi Rodríguez (Argentyna, Newell’s Old Boys)