Paragwaj rywalem w półfinale

copa america 2015Reprezentacja Paragwaju będzie rywalem Argentyny w półfinale Copa America 2015 rozgrywanym w Chile. Wczoraj Guarani wyeliminowali w ćwierćfinale Brazylię, remisując z nią w regulaminowym czasie gry 1:1 i wygrywając w serii rzutów karnych 4:3.

Argentyna mierzyła się już z Paragwajem w fazie grupowej. Padł wówczas remis 2:2 a spotkanie miało nieco dziwny przebieg. Do przerwy Albicelestes prowadzili już 2:0 i mieli zdecydowaną przewagę. Po przerwie pozwolili jednak ambitnym Guarani wpierw na strzelenie kontaktowego gola, a w samej końcówce na wyrównanie. Można o tym przeczytać tutaj.

Spotkanie ćwierćfinałowe Brazylii z Paragwajem było swego rodzaju rewanżem za półfinał sprzed 4 lat. Wówczas w spotkaniu nie doczekaliśmy się bramek, a jedenastki lepiej wykonywali Guarani i to oni sensacyjnie zagrali w wielki finale, gdzie nie sprostali Urugwajowi. Tym razem mecz również zakończył się wynikiem remisowym 1:1, ale podczas meczu lepsze wrażenie robili Paragwajczycy. Brazylia dosyć szybko objęła prowadzenie za sprawą trafienia Robinho w 15 minucie. Zamiast jednak dążyć do podwyższenia wyniku oddała inicjatywę Paragwajczykom. Ci w drugiej połowie, podobnie jak w grupowym spotkaniu z Argentyną, zaczęli przeważać i zasłużenie doprowadzili do wyrównania. W 72 minucie Derlis Gonzalez wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym przez Thiago Silvę. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się wiec remisem i do wyłonienia półfinalisty potrzebna była seria rzutów karnych. W nich jak cztery lata temu lepsi okazali się Guarani i to oni staną na drodze Argentyny do finału.

Jak przebiegało spotkanie możecie się przekonać oglądając skrót na sport.tvp.pl – oglądaj

Pary półfinałowe:
* Chile vs Peru – 30 czerwca 1:30 – Estadio Nacional, Santiago
* Argentyna vs Paragwaj – 01 lipca 1:30 – Estadio Municipal, Concepción

Comments are closed.