Nowozelandzka kompromitacja Albicelestes

Reprezentacja Argentyny U 20 tylko zremisowała 0:0 z Austrią w swoim ostatnim spotkaniu grupowym podczas Mistrzostw Świata w tej kategorii wiekowej w Nowej Zelandii. Tym samym młodzi Albicelestes w kiepskim stylu pożegnali się z udziałem w całym turnieju.

Młodzi Argentyńczycy po remisie 2:2 z Panamą i porażce 2:3 z Ghaną musieli wygrać ostatnie spotkanie grupowe by myśleć o awansie do fazy pucharowej. Niestety przerosło to ich możliwości i aktualny mistrz strefy CONMEBOL w tej kategorii wiekowej, który był przez ekspertów widziany w gronie jednego z głównych kandydatów do mistrzostwa, w kompromitującym stylu pożegnał się z turniejem. Co prawda w meczu z Austriakami mieli sporą przewagę, ale marnowali na potęgę znakomite okazje, które sobie stwarzali.

Argentyńczycy ostatecznie zajęli trzecie miejsce w grupie, które teoretycznie mogłoby im dać awans. Z każdej grupy wychodzą dwie najlepsze drużyny oraz 4 z 6 drużyn z trzecich miejsc. Niestety bilans punktowy Albicelestes już na obecną chwilę wyklucza ich awans.

W drugim spotkaniu tej grupy Ghana pokonała 1:0 Panamę.

Z całą dokumentacją meczową z tego spotkania można się zapoznać tutaj.

Tabela grupy B:

Drużyna Mecze Z R P B strz
B stra
Bilans Punkty
 1. 3 2 1 0 5 3 +2 7
 2. 3 1 2 0 3 2 +1 5
 3. 3 0 2 1 4 5 -1 2
 4. 3 0 1 2 3 5 -2 1


Comments are closed.