Ze zmiennym szczęściem

W mijającym tygodniu rozegrano kolejną serię spotkań fazy grupowej Copa Libertadores 2015. Z sześciu argentyńskich drużyn w akcji zobaczyliśmy pięć i tym razem było nieco lepiej niż w poprzednim tygodniu.

Ponownie nie zawiedli Boca Juniors, którzy po rozbiciu w poprzednim tygodniu u siebie 5:0 wenezuelskiego FC Zamora, tym razem rozbili go na wyjeździe 5:1. Bosteros z kompletem 12 punktów liderują w grupie 5 i już zapewnili sobie awans z grupy. Są również na dobrej drodze, by po fazie grupowej mieć najlepszy bilans punktowy z wszystkich drużyn, co pozwoliłoby im do końca swojego występu w tych rozgrywkach, mecze rewanżowe rozgrywać na swoim stadionie.

Udanie zrehabilitował się w tym tygodniu Racing Club, który w zeszłym tygodniu sensacyjnie przegrał u siebie 1:2 z peruwiańskim Sportingiem Cristal. La Academia wygrała w Limie 2:0 i tym samym zrewanżowała się Peruwiańczykom. Aktualny mistrz Argentyny po czterech kolejkach lideruje grupie 8 i jest na dobrej drodze do wyjścia z grupy z pierwszego miejsca.

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli Estudiantes La Plata, którzy pokonali u siebie 1:0 paragwajski Libertad, z którym przegrali w poprzednim tygodniu na wyjeździe w identycznym stosunku bramkowym. Sulces Studentów jest o tyle ważny, że chcąc myśleć o wyjściu z bardzo wyrównanej grupy 7 musieli ten mecz wygrać. Po czterech kolejkach co prawda liderują, ale tyle samo punktów 7 ma Libertad, a trzecie Atletico Nacional traci do nich zaledwie 2 punkty. Kolejny mecz Estudiantes rozegrają w kwietniu u siebie właśnie z Kolumbijczykami i w razie zwycięstwa zapewnią sobie wyjście z grupy.

Niestety po raz kolejny mocno pechową porażkę zanotowało San Lorenzo, które tym razem przegrało na wyjeździe 0:1 z FC Sao Paulo. W poprzednim tygodniu w tym samym stosunku przegrali u siebie z Corinthians i na półmetku rywalizacji są w bardzo trudnej sytuacji. Jeżeli w następnej serii spotkań nie wygrają u siebie z Sao Paulo, to niestety obrońca tytuły przegra rywalizację o awans z brazylijską parą i pożegna się z dalszą rywalizacją.

Jeszcze większy zawód sprawia swoim fanom River Plate. Triumfator Copa Sudamericana 2014 w poprzednim tygodniu zremisował 1:1 na wyjeździe z Juan Aurich. Wydawało się, że u siebie Millonarios nie będą mieli najmniejszego problemy z pokonaniem Peruwiańczyków, tym bardziej, że spotkanie to musieli koniecznie wygrać. Tak się jednak nie stało i pomimo ogromnej przewagi ponownie zremisowali 1:1. River po 4 kolejkach ma na swoim koncie zaledwie 3 punkty i bardzo nikłe szanse na awans z grupy. W kolejnej serii spotkań czeka ich wyjazd do Meksyku gdzie podejmą ich liderujący Tigres. Millonarios będą musieli to spotkanie wygrać i jeszcze liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty pogubi Juan Aurich.

Z rezultatami innych spotkań i z tabelami poszczególnych grup możecie zapoznać się tutaj.

FC Zamora vs. Boca Juniors – 1:5 (1:0)
1:0 John Murillo (18′)
1:1 Juan Manuel Martinez (52′)
1:2 Nicolás Colazo (58′)
1:3 Nicolás Colazo (71′)
1:4 Andres Chávez (77′)
1:5 Juan Manuel Martinez (90′)

Sporting Cristal vs. Racing Club – 0:2 (0:0)
0:1 Diego Milito (karny 77′)
0:2 Ezequiel Videla (89′)

Estudiantes La Plata vs. Libertad – 1:0 (0:0)
1:0 Guido Carrillo (80′)

FC Sao Paulo vs. San Lorenzo – 1:0 (0:0)
1:0 Michel Bastos (90′)

River Plate vs. Juan Aurich – 1:1 (1:0)
1:0 Gabriel Mercado (26′)
1:1 Marcos Delgado (90′)

Comments are closed.