Tylko Xeneizes nie zawiedli

W mijającym tygodniu rozegrano kolejną serię spotkań fazy grupowej Copa Libertadores 2015. Z sześciu argentyńskich drużyn w akcji zobaczyliśmy aż pięć i tym razem zawiedli prawie wszyscy poza Boca Juniors.

Xeneizes w swoim trzecim spotkaniu zdemolowali u siebie 5:0 wenezuelski FC Zamora i z kompletem punktów liderują w grupie 5. Ich przewaga nad resztą stawki jest tak spora, że praktycznie zapewnili już sobie awans do fazy pucharowej.

Wydawało się, że podobnie będzie z Racing Club, który po dwóch efektownych zwycięstwach podejmował u siebie peruwiański Sporting Cristal. Niestety aktualny mistrz Argentyny zawiódł na całej linii i sensacyjnie przegrał 1:2. Mimo to La Academia wciąż zajmuje pierwsze miejsce w grupie 8, ale dwa z trzech ostatnich spotkań rozegra na wyjeździe.

Bardzo równo w fazie grupowej gra Atletico Huracan. Beniaminek argentyńskiej Primera Division po raz trzeci z kolei zremisował. Tym razem bezbramkowo na wyjeździe z boliwijskim Universitario de Sucre.

Estudiantes de La Plata tym razem przegrali 0:1 na wyjeździe z paragwajskim Libertad, ale wciąż liczą się w walce o awans. Muszą jednak w najbliższym tygodniu zrewanżować się Paragwajczykom u siebie, a w zanadrzu mają jeszcze u siebie mecz z Atletico Nacional i wyjazd do ekwadorskiej Barcelony, która jak dotąd przegrała wszystkie trzy swoje spotkania.

Największy zawód po raz kolejny sprawiło River Plate. Tym razem zremisowało 1:1 na wyjeździe z peruwiańskim Juan Aurich i sytuacja Millonarios w grupie nie jest zbyt ciekawa. Po trzech spotkaniach mają zaledwie 2 punkty na koncie i zajmują ostatnie miejsce w grupie 7. Liderującego Tigres będzie już im bardzo trudno dogonić, tym bardziej, że czeka ich wyjazd do Meksyku, ale boliwijskie San Jose i peruwiański Juan Aurich będą gościć u siebie wiec inny wynik niż dwa zwycięstwa i awans byłby megasensacją.

Z rezultatami innych spotkań i z tabelami poszczególnych grup możecie zapoznać się tutaj.

Boca Juniors vs. FC Zamora – 5:0 (3:0)
1:0 Marcelo Melli (8′)
2:0 Nicolás Lodeiro (15′)
3:0 Federico Carrizo (37′)
4:0 Pablo Osvaldo (69′)
5:0 Pablo Osvaldo (karny 82′)

Universitario de Sucre vs. CA Huracán – 0:0

Racing Club vs. Sporting Cristial – 1:2 (0:0)
0:1 Carlos Lobatón (58′)
1:1 Brian Fernandez (67′)
1:2 Carlos Lobatón (karny 81′)

Libertad vs. Estudiantes de La Plata  – 1:0 (0:0)
1:0 Santiago Trellez (63′)

Juan Aurich vs. CA River Plate – 1:1 (0:1)
0:1 Éder Balanta (22′)
1:1 Hernan Rengifo (67′)

Comments are closed.