River Plate z Copa de Oro

Zakończyła się pierwsza część Torneo de Verano. Prymat w niej potwierdził aktualny mistrz i wicemistrz Argentyny. W niedzielę Racing Club triumfował w Copa Ciudad de Mar del Plata, a dzisiejszej nocy River Plate w Copa de Oro.

Oba trzy drużynowe turnieje rozegrano w kurorcie Mar del Plata. O Copa Ciudad de Mar del Plata poza Racingiem walczyli Boca Juniors i Velez Sarsfield. La Academia miała o tyle łatwiejszą drogę, że obaj jej przeciwnicy oszczędzali kluczowych graczy na barażowy mecz o prawo gry w Copa Sudamericana. Racing najpierw ograł Xeneizes 4:1, następnie Boca Juniors zremisowali 2:2 z Velezem Sarsfield. W ostatnim spotkaniu Racing Club wygrał 1:0 z El Fortin i to dało mu ostateczny triumf.

Boca Juniors 1-4 Racing Club

Velez Sarsfield 2-2 Boca Juniors

Racing Club 1-0 Velez Sarsfield

Natomiast o Copa de Oro mierzyły się River Plate, Estudiantes La Plata i Independiente. El Rojo najpierw wygrali 1:0 z Estudiantes, a następnie Studenci bezbramkowo zremisowali z River Plate. W tej sytuacji rozegrany dzisiejszej nocy mecz pomiędzy Millonarios i Independiente decydował o ostatecznym triumfie. Drużyna prowadzona przez Marcelo Gallardo nie dała rywalowi żadnych szans i rozbiła go 4:0. Usprawiedliwieniem dla El Rojo jest fakt, że całą drugą połowę grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jesúsa Méndeza.

Independiente 1-0 Estudiantes La Plata

Estudiantes La Plata 0-0 River Plate

River Plate 4-0 Independiente

 

Pełne zestawienie wszystkich turniejów Torneo de Verano, wyników rozegranych spotkań i tabele znajdziecie tutaj.

Comments are closed.