Udanie rozpoczęli drugą rundę

Udanie rozpoczęła reprezentacja Argentyny drugą rundę mistrzostw CONMEBOL U-20, które rozgrywane są w Urugwaju. Młodzi Argentyńczycy pewnie pokonali 2:0 rówieśników z Peru.

Reprezentacja Argentyny zrobiła pierwszy krok by zrealizować postawiony przed sobą cel, którym jest awans do IO w Rio de Janeiro oraz udział w tegorocznych MŚ U-20 w Nowej Zelandii. Albicelestes po bramkach Giovanniego Simeone już w 2 minucie i Ángela Correi w 78minucie pokonali Peru i po pierwszej serii spotkań prowadzą w tabeli. W innych spotkaniach Urugwaj bezbramkowo zremisował z Brazylią, a Paragwaj z Kolumbią. Kolejnym rywalem młodych Argentyńczyków będzie w czwartkowy wieczór (23:00 czasu polskiego) Kolumbia.

Argentyna vs. Peru – 2:0 (1:0)
1:0 Giovanni Simeone (2′)
2:0 Angel Correa (78′)

Skład Argentyny:
Augusto Batalla – Facundo Monteseirín, Emmanuel Mammana (76′ Lucio Compagnucci), Facundo Cardozo (61′ Leandro Vega) – Leonardo Rolón, Nicolás Tripichio, Joaquín Ibáñez – Tomás Martínez – Cristian Espinoza (67′ Leonardo Suárez), Giovanni Simeone , Ángel Correa.

Sędzia: Enrique Cáceres (Paragwaj).

W drugiej fazie 6 najlepszych drużyn po pierwszej rundzie rozgrywa mecze pomiędzy sobą, ale nie są brane pod uwagę wyniki pomiędzy poszczególnymi ekipami w meczach rozegranych w pierwszej fazie. Cztery najlepsze drużyny uzyskają awans do MŚ u-20, które w tym roku zostaną rozegrane w Nowej Zelandii. Ponadto najlepsza drużyna z wyłączeniem Brazylii uzyska awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016, a druga zmierzy się w barażach o prawo gry w nich z przedstawicielem strefy CONCACAF.

Kadrę reprezentacji Argentyny U-20 na ten turniej znajdziecie tutaj.

Comments are closed.