Escudero w Independiente, Voboril w Racingu

Dwa rywalizujące ze sobą drużyny z dzielnicy Avellaneda wzmocniły się w czwartek nowymi obrońcami. El Rojo zakontraktowali Sergio Escudero, a La Academia podpisali umowę z Germánem Voborilem.

Independiente w trwającym oknie transferowym wzmocniło wcześniej 6 nowych graczy i wydawało się, że kadra ostatecznie została zamknięta. Ostatecznie jednak na wniosek trenera Jorge Almiróna podpisano 1,5 roczny kontrakt z 31-letnim obrońcą Sergio Escudero, który przez ostatnie dwa lata grał Brazylii. Ostatnie pół roku spędził w Criciuma, a wcześniej 1,5 roku w Coritiba.

Największy rywal El Rojo również wzmocnił się nowym obrońcą. Racing Club podpisał 1,5 roczną umowę z 27-letnim Germánem Voborilem. Obrońca ten od 2006 roku bronił barw San Lorenzo, z przerwą w 2001 roku na wypożyczenie do Godoy Cruz. Był nawet na ławce rezerwowych podczas spotkań finałowych spotkań z Nacionalem Asuncion w Copa Libertadores. W ostatnich dwóch latach miał spore problemy zdrowotne. Dopiero w kwietniu br. wrócił do normalnych treningów po blisko 1,5 rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana.

espndeportes

2 Comments to "Escudero w Independiente, Voboril w Racingu"

  1. turnus's Gravatar turnus
    15 sierpnia 2014 - 12:51 | Permalink

    Patrzyłem nawet kiedyś na zdjęcia satelitarne tej dzielnicy. Stadiony Inde i Racingu dzielą dosłownie metry.

  2. Ed's Gravatar Ed
    15 sierpnia 2014 - 18:37 | Permalink

    Tak jak w Krakowie odwiecznych rywali 😀

Comments are closed.