Jorge Sampaoli dalej trenerem Chile

Argentyńczyk Jorge Sampaoli pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Chile. Dzisiaj chilijska federacja ogłosiła, że przedłużyła z nim kontrakt do MŚ 2018 roku, których gospodarzem ma być Rosja.

Dzisiaj na oficjalnej stronie chilijskiej federacji pojawiło się oświadczenie Samaoliego, w którym informuje on iż rano spotkał się z prezesem tamtejszego związku, Sergio Jadue i obaj doszli do porozumienia w sprawie przedłużenia jego umowy. Tym samym poprowadzi on Chile podczas przyszłorocznej Copa America rozgrywanym w tym kraju oraz w razie awansu w MŚ rozgrywanych w Rosji w 2018 roku.

Przedłużenie przez Sampaoliego umowy oznacza, że nie przejmie on reprezentacji Argentyny po Alejandro Sabelli, a jego nazwisko pojawiało się w szerokim gronie kandydatów.

Przypomnijmy, że Jorge Sampaoli po sukcesach z Universidad de Chile w grudniu 2012 roku objął reprezentację tego kraju po innym Argentyńczyku, Claudio Borghim. W przekonywujący sposób wywalczył z nią awans na MŚ w Brazylii, gdzie Chilijczycy byli jedną z rewelacji turnieju i w bardzo pechowy sposób zostali wyeliminowani przez gospodarzy w 1/8 finału po serii rzutów karnych.

espndeportes

 

7 Comments to "Jorge Sampaoli dalej trenerem Chile"

 1. kamis99's Gravatar kamis99
  5 sierpnia 2014 - 23:36 | Permalink

  wykonuje świetną pracę, więc nie ma co się dziwić, że chcieli go za wszelką cenę zatrzymać. Ja bym go widział jako selekcjonera Argentyny,,,

 2. Ed's Gravatar Ed
  5 sierpnia 2014 - 23:40 | Permalink

  Moim zdaniem dobrze, że zostaje. Chile ma swój urok pod wodzą ucznia Bielsy 🙂

 3. kamis99's Gravatar kamis99
  5 sierpnia 2014 - 23:42 | Permalink

  największe walczaki na świecie 😀

 4. Ed's Gravatar Ed
  5 sierpnia 2014 - 23:45 | Permalink

  Nie tylko walczaki. Potrafią też dużo biegać (Marcelo Diaz) i konstruować ładne akcje podbramkowe (Alexis Sanchez, Charles Aranguiz).

 5. kamis99's Gravatar kamis99
  5 sierpnia 2014 - 23:58 | Permalink

  a właśnie słyszałeś coś o tym Aranguizie. Po takim mundialu byłem pewny, że ktoś się po niego zgłosi

 6. Ed's Gravatar Ed
  6 sierpnia 2014 - 00:04 | Permalink

  On jest wypożyczony do ligi brazylijskiej z Universidadu de Chile, ale chyba zostanie wykupiony.

 7. turnus's Gravatar turnus
  6 sierpnia 2014 - 11:01 | Permalink

  Tak, dobrze że zostaje. Będzie mógł kontynuować świetną robotę. Celem jest teraz dla nich zwycięstwo za rok na boiskach chilijskich.

Comments are closed.