Bój o Primera Division

Dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego, Independiente zmierzy się z Huracan, w dodatkowym spotkaniu o awans do Primera Division. Mecz zostanie rozegrany na stadionie miejskim w La Placie.

Rozgrywki Nacional B zakończyły się w ostatnią niedzielę wręcz sensacyjnie. Awans już wcześniej zapewniły sobie ekipy Defensa y Justicia i Banfield. Trzeci miało być Independiente, które rok wcześniej po raz pierwszy w swojej historii posmakowało goryczy degradacji. El Rojo musieli tylko pokonać u siebie 19. w tabeli Patronato Paraná. Tak się jednak nie stało i mecz zakończył się bezbramkowym remisem, ku wściekłości miejscowych fanów, który wypełnili po brzegi stadion licząc na fetę z okazji awansu.

Zmarnowaną przez 7-krotnego triumfatora Copa Libertadores okazję wykorzystali zawodnicy Huracan, którzy ogrywając na wyjeździe 1:0 Almirante Brown zrównali się z nimi punktami. Wobec tego o awansie rozstrzygnie dodatkowe spotkanie pomiędzy nimi.

Teoretycznie w lepszej sytuacji są El Globo, którzy są podbudowani niespodziewaną szansą awansu. Teraz jednak i na nich spocznie presja wyniku. Ja osobiście stawiam na Independiente, które w swojej kadrze ma bardziej znane w Argentynie nazwiska i będę trzymał kciuki za El Rojo m.in. ze względu na historię i zmaczek jak wniosą do Primera Division ich derbowe mecze z Racingiem oraz klasyki z Boca Juniors, River Plate i San Lorenzo.

Jeżeli chodzi o składy to trener Huracan, Frank Kudelka, już oficjalnie zapowiedział identyczną jedenastkę, jaka zagrała w niedzielę z Almirante Brown. Natomiast trener Independiente, Omar De Felippe, do końca pozostawił w tajemnicy kto wybiegnie od początku w La Placie. Do końca nie będzie wiadomo czy w pomocy zagra Federico Mancuello, który ma problemy zdrowotne. To z kolei wpływa na fakt czy zagra Martin Zapata i Federico Insua. W razie gdyby Mancuello jednak wystąpił, to któryś ze wspomnianego duetu zawodników zasiądzie na ławce rezerwowych.

Przypuszczalne składy:

Independiente:
Diego Rodríguez – Gabriel Vallés (Jorge Fidal), Cristian Tula, Sergio Ojeda, Claudio Morel Rodríguez – Franco Bellocq, Federico Mancuello (Martín Zapata) – Matías Pisano, Daniel Montenegro, Federico Mancuello (Federico Insúa) – Sebastián Penco.

Huracan:
Marcos Díaz – Germán Mandarino, Federico Mancinelli, Eduardo Domínguez, Carlos Arano – Víctor Cuesta, Alejandro Capurro – Cristian Espinoza, Patricio Toranzo, Gonzalo Martínez – Leandro Caruso.

Sędzia: Diego Ceballos.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet:

 • Futbol para Todos – >
  gdy na listwie z meczami jest czerwona informacja „en vivo” to klikamy i mamy mecz na YouTube w wersji HD

6 Comments to "Bój o Primera Division"

 1. vasco's Gravatar vasco
  11 czerwca 2014 - 20:10 | Permalink

  Inde prowadzi

 2. vasco's Gravatar vasco
  11 czerwca 2014 - 21:19 | Permalink

  Inde 2-0 już na 100 % wracają do PD .

 3. vasco's Gravatar vasco
  11 czerwca 2014 - 21:26 | Permalink

  Jak powiedział argentyński komentator Inde wraca na miejsce którego nigdy nie powinno opuszczać.

 4. kamis99's Gravatar kamis99
  11 czerwca 2014 - 21:36 | Permalink

  w końcu najbardziej utytułowany klub w Ameryce Płd.

 5. vasco's Gravatar vasco
  11 czerwca 2014 - 21:37 | Permalink

  No właśnie

 6. maxwell's Gravatar maxwell
  11 czerwca 2014 - 23:06 | Permalink

  Swoją postawą w ostatnich trzech lata niestety zasłużyli na spadek, a ich gra w drugiej lidze też nie zachwycała. Ledwo co wywalczyli awans i to jeszcze z małą pomocą bramkarza Huracanu, który zawalił oba gole. Ciekawe jak wypadną w pierwszej lidze, ale z obecną formą wielkiego sukcesu w PD nie ugrają.

Comments are closed.