Colon trzecim spadkowiczem

Colon de Santa Fe przegrał u siebie 0:1 z Atlético de Rafaela w dodatkowym spotkaniu, które miało zadecydować o trzecim spadkowiczu z Primera Division do Nacional B. Wcześniej z najwyższą klasą rozgrywkową w Argentynie pożegnali się Argentinos Juniors i All Boys.

W Argentynie o spadku z Primera Division decyduje średnia punktów z trzech ostatnich lat.  Zgodnie z nią do Nacional B spadają trzy najgorsze ekipy. Okazało się jednak, że Colon i Atletico miały identyczny współczynnik zdobytych punktów 1,2456. Postanowiono wiec rozegrać dodatkowe spotkanie pomiędzy nimi, a na gospodarze wyznaczono Colon de Santa Fe, który w zakończonym sezonie uplasował się 7. pozycji podczas gdy Atletico Rafaela na 16.

Los Sabaleros nie potrafili jednak wykorzystać atutu swojego boiska i po 16 latach opuścili szeregi pierwszoligowców. Złotą bramkę dla gości strzelił w 57 minucie Rodrigo Depetris. Wpływ na końcowy wynik miała również czerwona kartka jaką w 65 minucie zobaczył Jacobo Mansilla, po dosyć dyskusyjnej i kontrowersyjnej decyzji sędziego Diego Abala. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że Atletico było w tym meczu lepszą drużyną.

Do degradacji Colonu przyczyniła się również decyzja AFA podjęta przed rokiem. Federacja ukarała drużynę z Rosario odjęciem 6 punktów za zaległości finansowe wobec meksykańskiego Atlante. Poprzednie władze klubu nie do końca uregulowały transfer Juana Carlosa Falcóna.

CA Colón de Santa Fe 0-1 Atlético de Rafaela
0:1 Rodrigo Depetris 57

Colón: 1. Germán Montoya – 13. Lucas Landa, 11. Jacobo Mansilla, 25. Mariano Bíttolo (63, 28. Matías Sosa), 4. Luis Castillo (75, 7. Facundo Curuchet), 30. Germán Conti, 5. Ezequiel Videla, 24. Carlos Martín Luque (62, 9. Darío Gandín), 15. Gabriel Graciani, 8. Marcelo Meli, 27. Lucas Alario.

Atlético de Rafaela: 1. Estéban Conde – 29. Ariel Garcé, 23. Andrés Rodales, 4. Rodrigo Erramuspe, 28. Juan Eluchans, 14. Adrián Bastía, 7. Cristian Canuhé (82, 11. Federico González), 5. Matías Fissore (72, 22. Diego Ferreira), 13. Rodrigo Depetris (72, 24. Joel Sacks), 9. Diego Vera, 18. Lucas Albertengo.

żółte kartki: Landa, Conti, Videla, Alario – Bastía, Depetris.
czerwona kartka: Jacobo Mansilla (65. minuta, Colón).

sędziował: Diego Abal.