Subiektywny ranking bramkarzy Primera Division

Liga argentyńska znana jest przede wszystkim z utalentowanych pomocników i napastników. Jednak jakby przyjrzeć się uważniej, zauważymy jak znakomici bramkarze bronią na argentyńskich boiskach.

5. AGUSTIN MARCHESIN (Lanus) – posadził na ławce wielką nadzieję argentyńskiej piłki Estebana Andradę. Znakomity bramkarz, w kwiecie wieku. Dziwię się, że Marchesin nie gra już w żadnym europejskim klubie. Znakomite warunki fizyczne i świetny refleks cechują 26-latka. Wciąż na oku ma go selekcjoner Argentyny.

4. GERMAN MONTOYA (Colon) – bramkarz najsłabszego zespołu ostatniego Torneo Inicial. Z zespołu, który zawodził na całej linii, wyróżniał się bramkarz – German Montoya. Blisko 31-letni zawodnik jeszcze niedawno był 1. bramkarzem walczącego o mistrzostwo Velez Sarsfield. Po tym jak stracił miejsce w składzie na rzecz Sebastiana Sosy, postanowił szukać miejsca gdzie indziej. W Colonie jest u szczytu formy, a niektórzy domagają się jego powołania do reprezentacji Argentyny.

3. AGUSTIN ORION (Boca Juniors) – trzeci bramkarz reprezentacji Argentyny. W klubie ma niepodważalną pozycję i jest ulubieńcem kibiców. Jeden z najpewniejszych bramkarzy ligi. Świetny refleks i doświadczenie to największe atutu 32-latka. Orion cieszy się dużym uznaniem w oczach selekcjonera Albicelestes – Alejandro Sabelli.

2. NAHUEL GUZMAN (Newell’s Old Boys) – znakomity bramkarz. Dopiero niedawno pokazał swój wielki talent. Świetna gra na linii i znakomita gra nogami. Nic więc dziwnego, że Barcelona upatrywała w nim następcę Victora Valdesa. Guzman to kolejny znakomity zawodnik, którego nie zauważa Alejandro Sabella.

1. JERONIMO RULLI (Estudiantes La Plata) – największy talent bramkarski w Ameryce Południowej. Atletico Madryt, Manchester United, AS Monaco, FC Porto i FC Barcelona walczą o tego 21-letniego Argentyńczyka. Rulli ma wszystko by stać się jednym z najlepszych bramkarzy świata. Refleks, odwaga, warunki fizyczne, świetna gra nogami – to wszystko Rulli ma. Sabella poważnie zastanawia się nad powołaniem bramkarza Estudiantes do kadry narodowej.

tekst autorstwa FAN ARG (Kamil)

1 Comment to "Subiektywny ranking bramkarzy Primera Division"

  1. vasco's Gravatar vasco
    5 kwietnia 2014 - 12:26 | Permalink

    W mojej subiektywnej opinii Montoya jest lepszy niż Orion aktualnie .
    Rulli to jest żywe złoto w ogóle ciekawi są teraz porteros w Argentynie .
    Sabella ma w czym wybierac w teorii bo w praktyce to nie wiadomo czy nie postawi na jakiegoś przciętniaka z Europy

Comments are closed.