Jose Sosa wypożyczony do Atletico Madryt

Reprezentant Argentyny, Jose Sosa, został wypożyczony na na najbliższe pół roku z ukraińskiego Metalista Charków do Atletico Madryt. Dzisiaj odbyła się jego oficjalna prezentacja kibicom na stadionie Vicente Calderón.

26-letni José Ernesto Sosa będzie w Atletico Madryt grał w koszulce z numerem 24. Co ciekawe jego rodak i trener Diego Simeone powołał już go na sobotnie spotkanie ligowe z Malaga, która również starała się o możliwość jego wypożyczenia z wicemistrza Ukrainy.

Sosa bardzo liczy na powołanie przez Alejandro Sabellę do kadry Albicelestes na tegoroczny Mundial w Brazylii. To właśnie było jego głównym powodem przenosin do Hiszpanii, gdzie liga gra cały czas, a rozgrywki na Ukrainie wznowione zostaną dopiero 1 marca. Stąd Jose miał obietnicę prezydenta Matalista, że nie będzie mu czynił przeszkód w wypożyczeniu do klubu z ligi, gdzie trwają rozgrywki ligowe. Pomocnik był już praktycznie dogadany z Malagą, ale jak pojawiła się oferta z Atletico Madryt nie wachał się ani chwili. Tym bardziej, że zna bardzo dobrze Diego Simeone z czasów wspólnej pracy w Estudiantes de La Plata. Rojiblancos wypożyczając go z Metalista zagwarantowali sobie prawo pierwokupu, ale media nie podają ewentualnej kwoty.

Jose Sosa ma spore szanse w znalezieniu się w kadrze Argentyny na zbliżające się MŚ. Selekcjoner Alejandro Sabella zazwyczaj powoływał go na ostatnie mecze towarzyskie i spotkania el. MŚ. W sumie pomocnik rozegrał w barwach Albicelestes 19 spotkań i strzelił 1 bramkę.

Fotogaleria z prezentacji tutaj.

canchallena.lanacion.com.ar

Comments are closed.